Aktualności

Giełda jest kobietą

$image_alt
Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński, fot. mat. prasowe organizatora

Grupa Energa oraz Ministerstwo Skarbu Państwa zapraszają na konferencję „Giełda jest kobietą", która odbędzie się 3 czerwca 2015 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Podczas spotkania szkoleniowo-warsztatowego ekspertki rynku kapitałowego przedstawią podstawy inwestowania oraz możliwości, jakie giełda tworzy dla rozwoju firmy czy lokowania oszczędności.

W części motywacyjnej, skierowanej szczególnie do Pań, specjalistki zachęcą do większej giełdowej aktywności oraz „wiary w swój osobisty kapitał". O tym, że warto zachęcać kobiety do uczestnictwa w rynku kapitałowym, przekonują ostatnie badania prowadzone wśród inwestorów. Wykazały, że tylko niespełna 1/5 giełdowych graczy to kobiety, a jeśli utrzyma się obecne tempo wzrostu ich zainteresowania giełdą, to połowę inwestorów będą stanowić dopiero za 20 lat.

Konferencja w Gdańsku jest przedostatnią z cyklu pięciu spotkań organizowanych w największych miastach Polski. Wcześniejsze odbyły się w Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu. W spotkaniu w Filharmonii Bałtyckiej udział weźmie m.in. Jolanta Szydłowska, wiceprezes zarządu Energa SA, a poprowadzą je Beata Jarosz, doradca zarządu Towarowej Giełdy Energii, dr Małgorzata Dec-Kruczkowska, dyrektorka Departamentu Analiz w Ministerstwie Skarbu Państwa, Maja Goettig, prezeska Instytutu Analiz i Ratingu, Olga Kozierowska, dziennikarka, coach, autorka Sukcesu Pisanego Szminką oraz Maria Rotkiel, psycholog.

„Giełda jest kobietą" to projekt realizowany w ramach Akcjonariatu Obywatelskiego – programu edukacyjnego o inwestowaniu na giełdzie realizowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa przy współpracy najważniejszych instytucji i organizacji rynku kapitałowego oraz spółek giełdowych.

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

Giełda jest kobietą
3 czerwca 2015 r., środa, godz. 9.00
Polska Filharmonia Bałtycka
ul. Ołowianka 1
Gdańsk

Chęć uczestnictwa należy potwierdzić mailowo: k.szczepaniak@innervalue.pl

Więcej: Giełda jest kobietą – Akcjonariat Obywatelski

Opr. BMG

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości