Gdzie Polska smakuje? Powstał portal i aplikacja dla rolników i producentów żywności

Pomidory, ogórki, szczypiorek, koper
Fot. ©Depositphotos/gladcov

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności, szukasz nabywców swoich produktów? Agencja Rynku Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci mogą znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności.

 

Strona i aplikacja Polska smakuje zawiera informacje o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil można na bieżąco uzupełniać, poprzez dodawanie kolejnych produktów. Dzięki temu konsumenci, którzy coraz częściej i chętniej szukają zdrowej regionalnej żywności przez internet, będą mogli jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów.

 

Kto może się zarejestrować?

Działania przede wszystkim są skierowane  do wytwórców produktów certyfikowanych  w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, lokalnych producentów mających w swojej ofercie wyroby regionalne, rolników, którzy wytwarzają w swoich gospodarstwach produkty żywnościowe,  a także do innych podmiotów produkujących zdrową i tradycyjną żywność. Lista honorowanych certyfikatów znajduje się  na stronie. 

 

O aplikacji będzie głośno

Ma powstać  platforma komunikacji pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy taką żywność cenią i jej poszukują. Dlatego już na okres wakacji zaplanowana została kampania promocyjna. Wszystkich podróżujących latem po kraju warto zachęcać do szukania polskich lokalnych specjalności i tym samym – do korzystania z aplikacji. Hasło „Polska smakuje" będzie promowane wszędzie, gdzie będą turyści na trasie koncertowej Lata  z Radiem (to 20 pikników), w pociągach na trasach turystycznych, na lotnisku w Warszawie, a także na wybranych  stacjach benzynowych.

W aplikacji ma być zebrana, jak największa liczba rolników i lokalnych producentów żywności. Mają  być w niej reprezentowane wszystkie regiony i dlatego już teraz chwalmy się bogactwem regionalnej kuchni i pokażmy konsumentom, gdzie Polska smakuje.

Zobacz: Polska smakuje

view szablon artykułu

Warto wiedzieć