Aktualności

Gdzie kończą się problemy? Nowa wystawa w Baszcie Czarownic w Słupsku

Pół twarzy
Fot. źródło: https://bgsw.pl/

Instalację stworzoną z ubrań z second handów można podziwiać w Baszcie Czarownic. Wernisaż prac Weroniki Wysockiej odbędzie się 15 listopada. Ekspozycję można podziwiać do 15 grudnia 2019 r.

 

Tworzona przez artystkę instalacja splata i przechwytuje historie kolektywnego ciała, które w dobie rozwoju przemysłu odpowiadało na podział władzy i pracy majstra i poddanych mu pracowniczek. Obiekt stworzony z nałożonych na siebie warstw materiału zakupionego w warszawskich i słupskich sklepach z odzieżą używaną, prezentowany od wejścia aż do najwyższej kondygnacji galerii, materializuje się ostatecznie w postaci wideo.

 

O artystce

Weronika Wysocka urodziła się w 1994 r. Tworzy prace wideo, performans, instalacje i obiekty. Jest absolwentką Pracowni Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2013-2018). Uczestniczyła w wymianie studenckiej w Universität der Künste w Berlinie (2015 r.) oraz Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie (2018 r.). Jej prace były prezentowane w takich miejscach jak m.in. Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Tokyo Photographic Art Museum (2019 r.), lokal_30 (2018 r.) czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w ramach finału konkursu Artystyczna Podróż Hestii (2017 r.).

 

Where all problems end – instalacja Weroniki Wysockiej

  • 15 listopada 2019 r.,  piątek, godz. 17. 00 – wernisaż
  • wystawę można oglądać do 15 grudnia 2019 r.
  • Baszta Czarownic
  • al. F. Nullo 8
  • Słupsk

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności