Aktualności

Gdyńskie Poruszenie, czyli zajęcia sportowe

$image_alt
Fot. ©Depositphotos/petrograd99

Lubisz aktywnie spędzać czas, to skorzystaj z zaproszenia Gdyńskie Centrum Sportu. Gdyńskie Poruszenie to doskonała okazja do wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach sportowych takich jak: pilastes, zumba, zumba dla dzieci, zajęcia dla kobiet w ciąży i treningi kolarstwa szosowego. Uczestniczyć w nich może każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Szczegółowy opis i harmonogram zajęć:

 • pilates to system ćwiczeń wzmacniających  i rozciągających mięśnie. Pozwala odciążyć kręgosłup i pracować nad właściwą postawą, korzystnie wpływa na samopoczucie,  rozładowuje stres i napięcie. Organizatorzy proszą o  przynoszenie własnych mat do ćwiczeń. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałeko godz. 19.00, w sali fitness, w hali lekkoatletycznej GCS.
   

                 Fot. ©Depositphotos/ TONO BALAGUER SL
 

 • zumba to połączenie tańca, fitnessu i treningu wytrzymałościowego. Proste układy bazujące na salsie, merengue, sambie czy hip-hopie wprawią w dobry nastrój każdego uczestnika. pozytywnie wpływa na poprawienie wydolności organizmu i pracę serca. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 17.45, w sali fitness, w hali lekkoatletycznej GCS.
   
               Fot. ©Depositphotos/val_th 
   
 • zumba dla dzieci to specjalnie opracowane układy dla młodszych uczestników, które  poprawiają kondycję fizyczną, koordynację ruchową oraz pozytywnie wpływają na ćwiczenie pamięci. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, o godz.17.30, w sali fitness, w hali lekkoatletycznej GCS. 
 • zajęcia dla kobiet w ciąży to ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie, których celem jest przygotowanie ciała do porodu oraz umożliwienie szybkiego powrotu do właściwej sylwetki. Wszystkie ćwiczenia nawiązują do standardowych programów fitness, jednak znacząco różnią się stopniem zintensyfikowania –  są łagodniejsze, przystosowane do możliwości przyszłych mam. Kobiety chcące uczestniczyć w zajęciach są zobligowane do odbycia konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę i okazania stosownego zaświadczenia o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach ruchowych. Zajęcia odbywają się w każdy piątek, o godz. 17.30, w sali fitness, w hali lekkoatletycznej GCS.
 • zajęcia z jogi to idealne rozwiązanie właśnie dla osób, które chcą udoskonalić ciało, zrelaksować się, poznać siebie. Organizatorzy proszą o  przynoszenie własnych mat do ćwiczeń. Zajęcia prowadzone są przez Annę Kubow, certyfikowanego nauczyciela jogi. Dyplom uzyskała w The International Sivanada Yoga Vedanta Centre. Od ponad 15 lat ćwiczy, doświadcza i propaguje jogę. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek, o godz.18.00 w sali fitness, w hali lekkoatletycznej GCS.
                   
  Fot. ©Depositphotos/pressmaster
   
 • zajęcia tai chi to kontynuacja, prowadzonych przez Wojciecha Nawrockiego, warsztatów, które w czasie wakacji odbywały się na gdyńskim bulwarze. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek, o godz. 20.00,  w hali lekkoatletycznej GCS.
 • zajęcia fitness dla seniora  to  systematyczne ćwiczenia pozwalające opóźnić proces starzenia się organizmu, gwarantujące utrzymanie siły mięśni i elastyczności stawów, zapobiegające lub likwidujące bóle kręgosłupa, chroniące przed osteoporozą i przyczyniające się do zwiększenia gęstości masy kostnej, wzmacniające serce i poprawiające  stan psychofizyczny. Organizatorzy proszą o wzięcie strojów sportowych. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, o godz. 11.30,  w hali lekkoatletycznej GCS.
 • zajęcia nordic walking  to przeznaczone dla każdego aktywne spacery na świeżym powietrzu. Wystarczy wyjść z domu i stawić się punktualnie na zbiórkę. Jeśli nie masz kijków, to organizatorzy zapewniają możliwość darmowego korzystania z wypożyczalni. W każdej chwili, pod okiem profesjonalnych instruktorów, można zacząć przygodę z nordic walking. Doświadczeni kijkarze mają możliwość szlifowania techniki. Zajęcia odbywają się w każdą środę, o godz. 19:00, przed Contrast Cafe w Gdyni. Po każdych zajęciach czeka darmowa herbata.
             Fot. ©Depositphotos/ olechowski
 • biegam, bo lubię w Gdyni  to doskonała okazja do wyjścia z domu, zawarcia nowych znajomości, a przede wszystkim do aktywnego i prozdrowotnego spędzenia czasu wolnego. Sport to dobry sposób na relaks po ciężkim dniu pracy. Aktywność fizyczna daje dużo radości i dostarcza pozytywnej energii. Bieganie nic nie kosztuje, wystarczy wygodny dres i buty do biegania. Zajęcia odbywają się w każdą poniedziałek, o godz. 19:00,  przed Contrast Cafe w Gdyni, skąd uczestnicy wyruszają pobiegać na Bulwar Nadmorski, Skwer Kościuszki, Kamienną Górę, a także w okoliczne lasy Kępy Redłowskie. Po każdych zajęciach czeka herbata Organizatorzy, raz w miesiącu, planują także spotkania w hali lekkoatletycznej GCS.
              Fot. ©Depositphotos/Saddoggdesign
 • treningi kolarstwa szosowego są przygotowane i prowadzone przez zawodników z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego Nexus Team. Treningi mają na celu przygotowanie do udziału w przyszłorocznych imprezach rowerowych. Zbiórka na parkingu przy głównym rondzie w Chwaszczynie. Organizatorzy zapraszają osoby na różnym poziomie wytrenowania. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, tak, aby dostosować tempo jazdy do każdego chętnego. Wspólne jazdy będą miały na celu zapoznanie wszystkich z tajnikami jazdy w grupie. Trasa, którą planują organizatorzy, to 50-kilometrowa runda po Kaszubach, ze startem i metą w Chwaszczynie. Treningi odbywać się będą w każdą sobotę, od  22 listopada 2014 r. do  21 marca 2015 r., o godz. 9.00.
 • parkrun Gdynia to cykliczne, amatorskie biegi na dystansie 5 km z mierzonym czasem, otwarte dla każdego niezależnie od stopnia zaawansowania oraz uzyskiwanych rezultatów. Dystans można pokonać biegnąc lub biegnąc i maszerując. Warunkiem uczestnictwa w biegach jest dokonanie rejestracji na stronie www.parkrun.pl, wydrukowanie nadanego indywidualnego kodu paskowego i przyniesienie go ze sobą na bieg. Obecnie biegi rozgrywane są również w każdą sobotę w Gdańsku, Łodzi oraz Poznaniu. Biegi odbywają się w każdą sobotę, o godz. 9.00 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.
 • dodatkowo, w każdą ostatnią środę miesiąca odbywają się specjalne treningi Gdyńskiego Poruszenia – za każdym razem organizowane w innym, na co dzień, niedostępnym miejscu. W 2014 r. zajęcia odbywały się między innymi na Narodowym Stadionie Rugby, komendzie Straży Pożarnej w Gdyni, a ćwiczenia prowadzili policjanci, komandosi z KRS Formoza oraz ratownicy WOPR. 

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Gdyńskie Poruszenie, czyli zajęcia sportowe

 • Gdyński Centrum Sportu 
 • ul.  Olimpijska 5/9, Gdynia, ( hala lekkoatletyczna)
 • wstęp bezpłatny

 

Więcej:

 

Opr. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Aktualności