Aktualności

Gdyński stadion na medal

$image_alt
Fot. materiały organizatora

Zakończył się plebiscyt na Super Stadion 2015 roku organizowany przez portal ekstraklasa.net. O najważniejsze miejsce wśród polskich aren walczyły dwa trójmiejskie boiska piłkarskie. Najlepszy w kraju okazał się Stadion Miejski w Gdyni. Zdobył on niemal 12, 5 tys. głosów.

O wyborze najlepszego stadionu nie decydowała jego wielkość czy data wybudowania. W plebiscycie liczyła się estetyka, wykonanie i panujący na nim klimat. Głosowanie trwało od 23 marca do 12 kwietnia. W tym czasie prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie, ale to właśnie na Stadion Miejski w Gdyni oddana została niesamowita liczba 12 495 głosów. Drugie miejsce w plebiscycie przypadło PGE Arenie Gdańsk, która uzyskała niemal tysiąc głosów mniej. Ostatni na podium znalazł się Stadion Miejski w Białymstoku. Obiekty tak znanych ośrodków piłkarskich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Kielce czy Zabrze otrzymały mało głosów. Szczegółowe wyniki  plebiscytu.

stadion w Gdyni

Stadion Miejski w Gdyni to – zdaniem fachowców – jeden z najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Potwierdzeniem tego są liczne nagrody oraz raporty Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczące organizacji i stanu bezpieczeństwa na stadionach. Mieści ponad 15 tys. widzów, spełnia kryteria UEFA ***, posiada podgrzewaną oraz nawadnianą murawę o wymiarach 105 m x 68 m, sztuczne naświetlenie, pomieszczenia sanitarne, administracyjne i gastronomiczne. Jest doskonałym miejscem na spędzenie wolnego czasu z rodziną oraz znajomymi podczas widowisk piłkarskich. Jest także wykorzystywany na potrzeby szkoleń, targów i seminariów. 

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Stadion Miejski w Gdyni

  • ul. Olimpijska 5
  • Gdynia

​Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości