Aktualności

Gdański Teatr Szekspirowski wśród finalistów konkursu Życie w architekturze

$image_alt
Gdański Teatr Szekspirowski. Fot. źródło: www.zyciewarchitekturze.pl

W internetowym plebiscycie na Ulubieńca Polski na najlepszą realizację architektoniczną startuje 47 obiektów z całej Polski. Jest wśród nich akcent pomorski – Gdański Teatr Szekspirowski. Głosy można oddawać do 2 kwietnia 2015 r.

O prestiżowy tytuł Ulubieńca Polski walczyć będzie 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs. Aby wziąć udział w głosowaniu, wystarczy wejść na stronę konkursu www.zyciewarchitekturze.pl i kliknąć w miniaturę wybranego obiektu. Ulubione budynki będzie można odnaleźć według konkursowych kategorii oraz po województwach, na terenie których się znajdują.

Redakcja miesięcznika „Architektura-murator" zaprasza też internautów do zamieszczania krótkich uzasadnień dokonanego wyboru. Autorzy najciekawszych komentarzy otrzymają książki o architekturze i sztuce, płyty CD i kursy językowe, a troje z nich zaproszenia na uroczystą galę rozdania nagród.

Autorowi i inwestorowi realizacji wyłonionej w plebiscycie na Ulubieńca Polski zostanie przyznana specjalna pamiątkowa tablica do zawieszenia na obiekcie.

Gdański Teatr Szekspirowski. Fot. źródło: www.zyciewarchitekturze.pl
Gdański Teatr Szekspirowski (na zdj. wnętrze) walczy o tytuł Ulubieńca Polski.
Fot. źródło: www.zyciewarchitekturze.pl

Głosy internautów mogą zadecydować o wyborze obiektów z różnych stron Polski, które udowadniają, że najlepsza architektura nie jest już tylko domeną stolicy. W ostatnim plebiscycie na Ulubieńca Polski, który odbył się w 2012 roku, oddano rekordową liczbę 368 000 głosów. Zażarta walka internautów trwała do ostatniej chwili, ponieważ konkurs zmobilizował nie tylko osoby bezpośrednio zainteresowane architekturą, ale także środowiska lokalne. Ostatecznie tytuł zdobył Port Lotniczy w Lublinie. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła przystań na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Życie w architekturze to wysoko ceniony przez środowisko architektów konkurs na najlepsze budynki i przestrzenie publiczne, a jednocześnie najszerzej komentowane wydarzenie architektoniczne w Polsce. W jury zasiadają jedynie najwybitniejsi projektanci i przedstawiciele środowisk twórczych w naszym kraju.

Więcej informacji na stronie: www.zyciewarchitekturze.pl

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności