Aktualności

Gdański Lang Team

$image_alt
Fot.©Depositphotos/Jean Schweitzer

Dwa dni i dwa wyjątkowe wyścigi w Gdańsku. W sobotę, 13 czerwca, amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli wystartować w Skandia Maraton Lang Team. Niedziela, 14 czerwca, będzie należała do miłośników rowerów szosowych, którzy mogą wziąć udział w Tauron Lang Team Race. Dla zwycięzców nagrody pieniężne.

Sezon kolarskich imprez Lang Team rozkręca się w zawrotnym tempie. Kolejny, bardzo rowerowy, przystanek w Gdańsku. Przystanek, gdyż miasto wolności jest mocno związane z kolarstwem. W ubiegłym roku w Gdańsku rozpoczął się zawodowy Tour de Pologne, a kolarze uczcili 25-lecie wolnej Polski uroczystym startem spod bramy Stoczni Gdańskiej. Tym razem w Gdańsku odbędą się dwie imprezy organizowane dla wszystkich chętnych kolarzy amatorów – Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race. – Od lat zachęcamy mieszkańców do aktywnego życia, w tym do spędzania jak najwięcej czasu na rowerze. Organizacja i współorganizacja imprez rowerowych dla amatorów zajmuje ważne miejsce w strategii rozwoju naszego miasta – mówi prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz.

plakat Skandia Maraton Lang Tema

W sobotę, 13 czerwca, odbędzie się jedna z najbardziej malowniczych edycji Skandia Maraton Lang Team. Trasa gdańskiego wyścigu prowadzi w większości po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu sosnowych i bukowych lasów. Na licznych podjazdach i trudnych technicznie zjazdach będzie się można zmęczyć, a dodatkowym wyzwaniem będzie długość dystansów – mini – 33 km, medio – 65 km, grand fondo – 98 km. Zawody w Gdańsku będą szczególne, bo wyniki są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB. Na starcie pojawi się wiele znanych nazwisk, wśród nich Andrzej Kaiser.      

– Przygotowuję się do tego wyścigu. Po występie w Rzeszowie, gdzie byłem drugi, byłem zadowolony z formy. W Gdańsku na pewno będzie więcej zawodników z czołówki – mówi Kaiser.

Zapisy do udziału w kolarskich zmaganiach
Biuro zawodów – ul. Wiolinowa

  • 12.06 – godz. 16.00-19.00
  • 13.06 – godz. 8.00-10.30
  • 13.06 – godz. 11.00 – start

Ci, którzy dopiero zaczynają rowerową przygodę, mogą wziąć udział w paradzie rodzinnej. Przejazd siedmiokilometrową trasą jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci, a także ich rodziców. Wszyscy chętni mogą odwiedzić strefę pozytywnych obrotów – społeczna akcja propagująca bezpieczną jazdę na rowerze. W miasteczku wyścigu (teren Oddziału Prewencji KWP Gdańsk, Złota Karczma, wjazd od ul. Wiolinowej) pojawią się stacjonarne rowery, na których każdy chętny będzie mógł przejechać dowolny dystans. Każdy pokonany kilometr oznacza pakiet odblasków dla dzieci z regionu. W ramach pozytywnych obrotów organizowane są także szkolenia wśród dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze przeprowadzane przez fundację Doroty Stalińskiej – Nadzieja.

plakat Tauron Lang TeamNiedziela, 14 czerwca, będzie należała do kolarzy szosowych. Tauron Lang Team Race to nowy cykl dla amatorów, który jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie właśnie szosową odmianą kolarstwa. Coraz więcej osób zapatrzonych w sukcesy Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki wskakuje na rower i przemierza drogi w całej Polsce. Szosowe zmagania w Gdańsku zapowiadają się bardzo ciekawie. Trasa dystansu mini liczy 51 km, a dystansu maksi – 85 km. Miasteczko wyścigu powstanie przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Łostowicką. W przypadku obu dystansów kolarze będą walczyć na 17-kilometrowej rundzie, której trasa w całości prowadzi po drodze dwupasmowej. Jest o co walczyć, bo w Tauron Lang Team Race oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych dla najlepszych trojga zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody finansowe. Zwycięzcy na dystansie mini otrzymują 350 zł, a na dystansie maxi 500 zł. Gdańska edycja Tauron Lang Team Race jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski amatorów w kolarstwie szosowym.

Zapisy do udziału w kolarskich zmaganiach
Biuro zawodów – al. Armii Krajowej

  • 13.06 – godz. 17.30-19.30
  • 14.06 – godz. 8.00-10.30
  • 14.06 – godz. 11.00 – start

W związku z wyścigiem Tauron Lang Team Race w dniu 14 czerwca wyłączony z ruchu będzie fragment al.  Armii Krajowej. Całkowite zamknięcie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szczęśliwą i ul. 3 Maja nastąpi w godz. 7.00-16.00. W godz. 16.00-17.00 ruch na tym fragmencie będzie sukcesywnie przywracany. 

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Gdański Lang Team

13-14 czerwca 2015 r., sobota-niedziela

Więcej o wyścigach na stronie  Skandia Maraton Lang Team

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości