Aktualności

Gdańsk dla Orkiestry, czyli karnawał pomagania

Gdańsk dla Orkiestry
Fot. mat. prasowe, www.gdanskdlaorkiestry.pl

Orkiestra zagra dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. WOŚP po raz kolejny będzie zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej liczby szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii. Podczas koncertu na Targu Węglowym zagrają m.in. Brathanki, José Torres, Szymon Chodyniecki, Farba, Mitra, Łosoś, Taraban, Kipi Samba i inni.

 

Na gdańskie ulice, 15 stycznia 2017 r. wyjdzie ponad 1000 wolontariuszy z 8 sztabów w Gdańsku. Poza tym będzie muzycznie, kolorowo, atrakcyjnie.

Ambulansowy pobór krwi
Podczas grania dla WOŚP, w godz. 12-17 na Targu Węglowym będzie można honorowo oddać krew. W specjalnym ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Gdańska nad bezpieczeństwem dawców będzie czuwał wykwalifikowany personel medyczny – w tym m.in. lekarz, który przebada wszystkie osoby chętne do oddania krwi, pielęgniarki oraz laborantka (łącznie 7 pracowników RCKiK). W organizacji pomagać będą wolontariusze ze Stowarzyszenia KrewAktywni.

Festiwal Food Truck, czyli uczta dla smakoszy
Trójmiejskie samochody gastronomiczne, tzw. food trucki, już od godz. 15 będą parkować w strefie gastronomicznej WOŚP, zapewniając szeroki wybór rozgrzewającego jedzenia na większy i mniejszy głód.

Firma Hochland zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Hochland zaangażował się w akcję WOŚP. Po Polsce już jeździ food truck sprzedający kanapki z serami Hochland. Dochód ze sprzedaży kanapek przekazany zostanie Fundacji WOŚP. Na opakowaniach serów Hochland „Na Gorąco" znajduje się logo Orkiestry. Na Targu Węglowym od godz. 15 będzie można posmakować kanapki z serkami Hochland „Na gorąco! i z pozostałymi serami topionymi i żółtymi Hochland w zamian za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach kajakowych i wioślarskich
W tym roku wiosłowanie odbędzie się w 4 miastach: Gdańsku, Poznaniu, Toruniu i Warszawie. W Gdańsku na Wiosłowanie z WOŚP w godz. 9-19 dorosłych i dzieci w okolice strefy restauracyjnej zaprasza Park Handlowy Matarnia przy ul. Złota Karczma 26. W ubiegłym roku 302 osoby w ciągu 12 godzin przepłynęły 151 km, dzięki czemu Gdańsk zajął drugie miejsce. Dodatkową atrakcją (godz. 14.00) będzie sztafeta VIP-ów – obecnych i byłych medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy oraz przedstawicieli Urzędu Miasta w Gdańsku i polityków.

Dzienny rajd motoWOŚP
Wspólna zabawa ma uświetnić obchody 25. Finału WOŚP i wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka poprzez przekazanie większej części wpisowego z tego rajdu na WOŚP. 

Siema USG! zagra kolejny raz
Już po raz trzeci akcję „Siema USG!" organizuje Studenckie Koło Ultrasonografi we współpracy z WOŚP. Akcja odbędzie się w godz. 11-18 w Pracowni Diagnostyki Ultrasonograficznej i Biopsyjnej w Klinice Pediatrii, Hematologii, Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (budynek numer 12 Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, ul. Dębinki 7). Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Ultrasonografii pod okiem lekarzy specjalistów będą prowadzili bezpłatne badania jamy brzusznej najmłodszych mieszkańców Trójmiasta. Celem akcji jest ułatwienie dostępu do najnowocześniejszych technik diagnostycznych dla dzieci i młodzieży, zapewniających wczesną diagnostykę onkologiczną

Pomorskie Stowarzyszenie Sympatyków Transportu Miejskiego dla WOŚP
Stowarzyszenie będzie poruszać całe Trójmiasto! Specjalnie z myślą o misji na rzecz pediatrii i godnej opieki ludzi w podeszłym wieku Stowarzyszenie zorganizowało Sztab. Wolontariusze w imieniu PSSTM oraz fundacji WOŚP będą kwestowali w zabytkowych tramwajach, autobusach i trolejbusach specjalnych linii komunikacji miejskiej, uruchomionych z okazji 25. Finału WOŚP. Wszystkie przejazdy tymi pojazdami są bezpłatne.

Nie zabraknie również aukcji – będzie można licytować różne przedmioty przekazane przez polityków, samorządowców, włodarzy i osoby prywatne.

Zobacz: Gdańsk dla Orkiestry

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości