Aktualności

Garou zaśpiewa w Gdyni

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Tego nazwiska nie trzeba nikomu przestawiać. Kanadyjski piosenkarz i multiinstrumentalista wystąpi w czwartek, 26 marca 2015 r., w Gdyni. Zaprezentuje swoje największe hity, takie jak „Gitan", „Seul", „Revien", a także piosenki ze swojej najnowszej płyty.

Jego mocny i pełen emocji głos znany jest z musicalu „Notre Dame de Paris," gdzie wcielił się w postać szpetnego dzwonnika oraz ze słynnego duetu z Celine Dion, którego efekty można podziwiać na jego debiutanckim krążku z 2000 roku. Jego płyty zarówno francusko, jak i angielskojęzyczne zdobywają statusy złotych, platynowych oraz diamentowych.

Ostatni koncert artysty w Polsce zgromadził prawdziwe tłumy jego wiernych fanów. W marcu 2015 r. Garou powraca do Polski. Piosenkarz odwiedzi sześć miast, dając występy, które na długi czas zapadną w pamięć publiczności.

 

Pierre Garand, od lat znany jako Garou, urodził się w kanadyjskim Sherbrooke w 1972 roku. Od najmłodszych lat jego życie było wypełnione muzyką – uczył się gry na gitarze, fortepianie i trąbce. Jego pierwszym muzycznym projektem był zespół The Windows and Doors, grający covery Beatlesów, w którym był gitarzystą i wokalistą.

Był rok 1993, kiedy młody muzyk trafił na imprezę dla Młodych Talentów Shelbrooke Liquor Store. Organizatorzy byli tak zachwyceni jego występem, że od razu  zaproponowali mu stały angaż przy prowadzeniu tych imprez. Dwa lata później Garou założył kolejną grupę – The Untouchables, tym razem skupiając się na muzyce R&B. Zespół zaczął zwracać na siebie coraz większą uwagę, nie dziwił więc nikogo fakt, że pojawiły się propozycje kontraktów. Dziwi natomiast to, że młody band żadnego z nich nie podpisał, ponieważ Garou nie mógł się zdecydować na jakąkolwiek współpracę. W 1997 r. na drodze artysty pojawił się autor libretto do „Notre Dame de Paris", Luc Planondon. To właśnie on dał Garou niezapomnianą rolę Quasimodo w tym musicalu. Spektakl natychmiast stał się hitem, a o talencie odtwórcy roli szkaradnego dzwonnika zaczęły rozpisywać się nie tylko francuskie gazety. Bilety na spektakl wyprzedawały się na pniu, natomiast pochodzący z niego utwór „Belle" został okrzyknięty najpiękniejszą piosenką 50-lecia. Kolejni wydawcy i reżyserzy ustawiali się w kolejce do muzyka, ale on ciągle czekał.

Pod koniec 1999 r. Garou wystąpił na wielkim koncercie z okazji Nowego Millenium. Właśnie tam poznał Celine Dion. Wokalistka, zachwycona jego talentem, zaproponowała mu współpracę. Jej efekty można było usłyszeć na debiutanckim krążku „Seul", wydanym w 2000 r. Album osiągnął niesamowity sukces przemysłu fonograficznego – w samej Francji zdobył status diamentowy (podobnie jak wydane w 2002 roku koncertowe DVD). Garou odbył w tym czasie 5 tras koncertowych, występując m.in. we Francji, Belgii, Szwajcarii i Kanadzie. W roku 2002 wystąpił po raz pierwszy w Polsce, jako gwiazda sopockiego festiwalu – również w naszym kraju jego płyta sprzedawała się doskonale i pokryła się platyną. Był również pierwszym zagranicznym artystą, który wystąpił na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2004 r.)

W 2003 i 2006 r. wydał swoje dwa kolejne francuskojęzyczne albumy „Reviens" oraz „Garou". Sukces, jaki osiągnęły, był porównywalny do debiutanckiego krążka. Pierwsze miejsca na listach przebojów, nagrody, złote i platynowe płyty oraz wypełnione sale koncertowe nie tylko w Europie i Kanadzie, ale również w takich krajach jak Gwadelupa, Gujana, Martynika, Liban, Tunezja czy Mauritius. W 2008 r. na rynku ukazała się pierwsza płyta nagrana w języku angielskim „Piece of My Soul", promowana przez singiel „Stand Up".  Album w Polsce osiągnął status złotej płyty.

Na krążku „Rhythm & Blues",  wydanym jesienią 2012, znalazły się covery m.in. Otis Redding, The Black Keys, Daniela Lavoie, Alicia Keys i Daniel Powter. 13 września 2013 r. na oficjalnej stronie Garou miała miejsce premiera utworu „Avancer". Singiel był zapowiedzią kolejnego longplaya artysty, na którym pojawiły się zupełnie nowe kompozycje. Fani po raz kolejny się nie zawiedli – kolejne pozycje z płyty „Au milieu de ma vie", która została wydana w listopadzie 2013 r., budziły niemniejszy zachwyt, niż singiel promujący i wywołały falę pochlebnych opinii ze strony krytyków.

Banner zapowiadający koncert Garou w Gdyni

 

Koncert Garou
—————————————

  • 26 marca 2015 r.
  • godz. 19.00
  • Gdynia Arena
  • Gdynia, ul. Kazimierza Górskiego 8

Bilety do nabycia  na: www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.makroconcert.pl oraz w salonach Empik

Oprac. AK

view szablon artykułu