Aktualności

Gala Konkursu Pomorska Nagroda Rzemiosła 2016

Laureaci i wyróżnieni w konkursie Pomorska Nagroda Rzemiosła
Laureaci i wyróżnieni w konkursie Pomorska Nagroda Rzemiosła

W Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, 5 listopada 2016 r. odbyła się gala Pomorskiej Nagrody Rzemiosła 2016. Do konkursu nominowano 26 firm startujących w 5 kategoriach. Wyłoniono 5 laureatów oraz wyróżniono 5 firm.

 

Pomorska Nagroda Rzemiosła powstała na bazie konkursu Firma z Jakością, którego pierwsza edycja miała miejsce w 1996 r. i który przez kolejne lata zdobywał uznanie i renomę wśród pomorskich firm, a także regionalnych i lokalnych władz oraz pomorskich mediów. W 2007 roku konkurs zmienił nazwę na Firma z Przyszłością i w takiej konwencji był organizowany do roku 2013.

Konkurs skierowany jest do firm rzemieślniczych w Pomorskiem i wyróżnia najbardziej innowacyjne, które mogą pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami, zarówno w sferze zarządzania, jak i nowych technologii. Nagradza też firmy wielopokoleniowe, gdzie cenna wiedza o wykonywanym rzemiośle, czasem już zanikającym, przekazywana jest przez mistrzów szkolących z wielkim poszanowaniem dla tradycji.

Do konkursu nominowano 26 firm startujących w 5 kategoriach:

  • Firma Innowacyjna
  • Firma Wielopokoleniowa
  • Rzemieślnik Roku – Senior Rzemiosła
  • Rzemieślnik Roku – Debiut Roku
  • Rzemieślnik Roku – Osobowość Roku

Wyłoniono 5 laureatów oraz wyróżniono 5 firm, którym statuetki oraz dyplomy wręczyli:

  • wojewoda pomorski Dariusz Drelich
  • członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski
  • prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
  • poseł na Sejm RP Kazimierz Plocke
  • prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Wiesław Szajda

Wyniki konkursu

  • I miejsce w kategorii: Firma Innowacyjna – Stolmach Piotr Łukasiuk  
          ♦ wyróżnienie – Base Group sp. z o.o.
  • I miejsce w kategorii: Firma Wielopokoleniowa – Zakład Produkcyjny Wyrób Mebli i Trumien Roman Stencel
          ♦ wyróżnienie – Piekarnia, Cukiernia Ryszard Kraskowski
  • tytuł Rzemieślnik Roku w kategorii: Senior Rzemiosła  Kazimierz Piecuch, Zakład Ślusarski
          ♦ wyróżnienie – Bronisław Bertrand, firma Bertrand
     
  • tytuł: Rzemieślnik Roku w kategorii: Debiut Roku – Bartosz Laszczka, Masterbud
          ♦ wyróżnienie  Katarzyna Oskroba, Studio Urody Bellezza 
     
  • tytuł: Rzemieślnik Roku w kategorii: Osobowość Roku Zbigniew Ciecholewski, Ciecholewski Wentylacje
          ♦ wyróżnienie – Mirosław Makurat, Auto-Miras

Firmy nominowane:

  1. Centrum Motoryzacyjne PHU Auto-Master Wojciech Raszke       
  2. Firma PMP sp. z o.o.                                                
  3. Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa Rodło
  4. Zakład Optyczny Krzysztof Gollus                                                            
  5. Goldmark Marek Kreft                                            
  6. PPUH Blacharstwo – Dekarstwo Dariusz Krupa                            
  7. Zakład Budowlano-Instalacyjny Józef Kowalski    
  8. Zegarmistrzostwo Ogrodowicz i Syn           
  9. Stefan Gajewski                                                       
  10. Bogdan Harasimowicz                                             
  11. Andrzej Pomierski                                        
  12. Gerhard Radtke                                           
  13. Henryk Konkol
  14. Leszek Jerzy Sobiech                                               
  15. Wojciech Nowicki     
  16. Andrzej Dziubek                                          

Podczas gali zostały także wręczone odznaczenia rzemieślnicze, przyznane przez Związek Rzemiosła Polskiego oraz Pomorską Izbę Rzemieślniczą MSP. Odznaczeni zostali:

Szablą im. Kilińskiego – najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym, nadawanym przez Związek Rzemiosła Polskiego

  1. Zbigniew Stencel – członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego, zastępca prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MSP
  2. Marian Wenta – sekretarz Zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MŚP, starszy cechu w Kartuzach

Złotą odznaką Izby Rzemieślniczej „Rzemiosło – za zasługi":

  1. Krystyna Formela – dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Sierakowicach
  2.  Elżbieta Domańska – burmistrz Dzierzgonia
  3. Mieczysława Jamrozik – kierownik praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie
  4. Halina Rybak – kierownik Wojewódzkiego Cechu Rzemiosł Fryzjersko-Kosmetycznych w Gdańsku
  5. Andrzej Bona – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Majora Henryka Dobrzańskiego Hubala w Starogardzie Gd.

Srebrną odznaką Izby Rzemieślniczej „Rzemiosło – za zasługi":

  1. Krystyna Stadnicka – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdyni
  2. Marta Krawczyńska-Blacha – nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Barlewiczkach

Serdecznie gratulujemy laureatom, firmom wyróżnionym i nominowanym w konkursie oraz odznaczonym.

Jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim, dzięki którym odbyła się tegoroczna gala:

patronom honorowym:

  • wojewodzie pomorskiemu Dariuszowi Drelichowi
  • marszałkowi województwa pomorskiego Mieczysławowi Strukowi – fundatorowi jednej ze statuetek
  • prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi – fundatorowi jednej ze statuetek
  • Związkowi Rzemiosła Polskiego

patronom medialnym:

  • TVP3 Gdańsk
  • Dziennikowi Bałtyckiemu
  • Radiu Gdańsk
  • portalowi trojmiasto.pl
  • czasopismu Express Biznesu

sponsorom:

  • Signal Iduna Ubezpieczenia
  • Grupa Zdunek
  • Grono s.c.
  • Browar Amber
  • Zakłady Mięsne Nowak
  • Piekarnia – Cukiernia Sławomir Mielnik
  • Wega Szymon Kawlewski
  • Piekarnia Kidzińscy s.c.

 

Zobacz: lista laureatów, wyróżnionych i nominowanych w konkursie Pomorska Nagroda Rzemiosła

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości