Aktualności

Fun Factory żegna lato w Łebie

$image_alt
Fun Factory, fot. mat. prasowe UM Łeby

Łeba zaprasza 28 i 29 sierpnia 2015 r na Pożegnanie Wakacji. W programie m.in. Festiwal Kulinarny Smaki Regionów, jarmark rękodzieła, gry i zabawy z animatorami i klaunem, druga edycja Łebskiej Eksplozji Kolorów, festiwal latawców, zumba. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Fun Factory, popularni artyści lat 90. Wstęp – wolny.

Przez dwa dni od godz. 10.00 do późnego wieczoru będzie trwać Festiwal Kulinarny Smaki Regionów, połączony z jarmarkiem rękodzieła. Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany program artystyczno-kulinarny połączony z darmową degustacją smaków regionalnych z terenu całego kraju, w tym m.in. będzie można spróbować śledzika po łebsku. Na terenie boiska stanie miasteczko Tymbarku, w którym najmłodsi będą mogli skorzystać z bezpłatnych dmuchańców lub spędzić czas na wspólnej zabawie z animatorami. Nieco starsi będą mogli wypocząć w strefie relaksu. Biblioteka Miejska w Łebie również planuje uczestniczyć w tym przedsięwzięciu – w strefie malucha pojawią się BajkoStwory i klocki MuBaBaO z Festiwalu Działań Kreatywnych Podwodne Żagle.

 Zero
 Fot. mat. prasowe UM Łeby

Na scenie w piątek, 28 sierpnia zaplanowano również wiele atrakcji – już o godz. 15.00 rozpoczną się wspólne gry i zabawy z animatorami i klaunem Gizi, który zaprasza na niepowtarzalne magic show. Po wielkim sukcesie I Festiwalu Kolorów, który miał miejsce tego lata Łebie, organizatorzy zapowiadają powtórkę z rozrywki. Od godziny 17.00 rozpocznie się druga edycja Łebskiej Eksplozji Kolorów, którą poprowadzi DJ Marco Bricke. Zabawa przy muzyce mechanicznej, połączona z wyrzutami kolorów, tzw. proszków holi, będzie z pewnością wyjątkowym przeżyciem. O godzinie 18.00 sprzed Urzędu Miasta ulicami Łeby wyruszy parada latawców, w której udział wezmą uczestnicy V Międzynarodowego Festiwalu Latawców w Łebie. O godzinie 18.30 – pokaz zumby, który poprowadzi Małgorzata Drywa, po nim  występ wokalny Marty Baar. O godzinie 19.30 na scenie zaprezentuje się zespół Zero (znani z takich hitów, jak „Bania u Cygana" czy „Jedziemy na maksa"). O godzinie 20.00 planowane jest wykonanie wspólnego zdjęcia mieszkańców Łeby. O godzinie 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Fun Factory (popularni artyści lat 90., znani z takich hitów, jak: „I wanna Be With You" czy „Celebration"). Przed koncertem – finałowy wyrzut kolorów.

 Kolory holi
 Fot. mat. prasowe UM Łeby

Sobota, 29 sierpnia zapowiada się również bardzo interesująco, a upłynie w klimacie zawodów sportowych dla rodzin z dziećmi. O godzinie 10.00 rozpoczną się zawody wędkarskie nad Czarnym Stawem w Łebie o największą złowioną rybę. W południe rozpoczną się zmagania sportowe dla dzieci i młodzieży związane z oficjalnym otwarciem ścieżki zdrowia – PZU Trasy Zdrowia w Łebie. Z urządzeń zamontowanych w Parku Nadmorskim nad Czarnym Stawem można korzystać już od końca lipca. W tej części miasta odbędą się m.in. zabawy sportowe z animatorami, zabawy taneczne, puszczanie wielkich baniek mydlanych i malowanie twarzy. Na plaży wschodniej (A) uczestnicy V Międzynarodowego Festiwalu Latawców przygotowali dla dzieci i młodzieży warsztaty z budowy i puszczania latawców.

Michał Sałata

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Pożegnanie Wakacji
28-29 sierpnia 2015 r., piątek-sobota
Łeba

Wstęp – wolny

Zobacz: Urząd Miasta Łeby

Program

28 sierpnia 2015 r., piątek, II Łebska Eksplozja Kolorów
boisko sportowe przy ul. Tysiąclecia w Łebie
godz. 15.00 – animacje dla dzieci, wspólne gry i zabawy
godz. 16.20-17.00 – Klaun Gizi zaprasza na magic show
godz. 17.00-18.30 – DJ Marco Bricke i pierwszy wyrzut kolorów o godz. 18.00
godz. 18.00 – parada uczestników V Międzynarodowego Festiwalu Latawców (deptak, ul. Kościuszki)
godz. 18.30 – pokaz zumby
godz. 18.50 – występ wokalny Marty Baar
godz. 19.00 – DJ Marco Bricke i drugi wyrzut kolorów
godz. 19.30 – zespół Zero
godz. 20.00 – robimy wspólne zdjęcie łebian
godz. 21.00 – koncert zespołu Fun Factory i finałowy wyrzut kolorów

29 sierpnia 2015 r., sobota, Zawody sportowe dla rodzin z dziećmi w Parku przy Czarnym Stawie
godz. 10.00 – rozpoczęcie zawodów wędkarskich dla wczasowiczów nad Czarnym Stawem
godz. 12.00 – rozpoczęcie zawodów sportowych dla dzieci na trasach PZU Zdrowie, liczne nagrody, dmuchańce oraz animacje dla najmłodszych
godz. 13.00-15.00 – warsztaty z budowy latawców ze wspólnym puszczaniem latawców, plaża A

28 i 29 sierpnia 2015 r., piątek, sobota, Festiwal Smaki Regionów – od godz. 10.00 do godz. 22.00
boisko sportowe przy ul. Tysiąclecia w Łebie

 • gotowanie na żywo
 • program artystyczno-kulinarny
 • bezpłatna degustacja smaków regionalnych z Polski
 • miasteczko Tymbarku wraz z bezpłatnymi zabawami, dmuchańcem i animacjami
 • BajkoStwory i klocki MuBaBaO z Festiwalu Działań Kreatywnych Podwodne Żagle
 • strefa relaksu
 • jarmark regionalny
 • sobotnia biesiada disco polo
 • wspólne zdjęcie łebian
 • degustacja śledzia po łebsku
 • konkurs na najładniejszy latawiec z nagrodami

 

Opr. BMG

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności