Aktualności

Fujifilm otwiera w Gdańsku pierwsze europejskie Centrum Usług Wspólnych

Otwarcie Centrum Usług Wspólnych Fujifilm w Gdańsku
Otwarcie Centrum Usług Wspólnych Fujifilm w Gdańsku. Fot. Sławomir Lewandowski

Firma Fujifilm właśnie ogłosiła utworzenie nowego oddziału w Gdańsku. Od 1 września 2016 r. nowe centrum będzie wykonywać procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie głównie w obszarze finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

Pierwszego w Europie Centrum Usług Wspólnych mieści się w kompleksie biurowym Olivia Business Centre w Gdańsku. Od 1 września centrum zaczęło realizować procesy operacyjne dla Fujifilm w Europie, głównie w dziedzinie finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich.

Informacja o otwarciu centrum usług firmy Fujifilm to kolejna bardzo dobra wiadomość dla Gdańska i dla naszego rynku pracy – mówi Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska. – To potwierdzenie, że jesteśmy atrakcyjni jako miejsce rozwoju biznesu dla globalnych firm, które szukają wykwalifikowanych pracowników, potrafiących pracować dla wymagających pracodawców w międzynarodowej kulturze pracy – dodaje Bojanowski.

W najbliższych miesiącach Fujifilm Europe Business Service (FEBS) w Gdańsku będzie poszukiwać zarówno doświadczonej kadry, jak i absolwentów uczelni wyższych z obszarów:

  • finansowo-księgowych,
  • zasobów ludzkich,
  • zakupów,
  • obsługi klienta.

Wszyscy kandydaci powinni posługiwać się językiem angielskim, jednak dla niektórych rekrutacji dodatkowym atutem będzie znajomość języka niemieckiego, francuskiego, włoskiego i innych języków europejskich. FEBS jest firmą przyjazną praktykom i stażom studenckim oraz  mniej doświadczonym osobom, które chciałyby rozwijać swoje umiejętności zawodowe w środowisku międzynarodowym.

Fujifilm to znana marka i znaczący gracz w branży nowych technologii, dlatego decyzja firmy o wyborze Gdańska na pierwsze w Europie Centrum Usług Wspólnych niewątpliwie wskazuje na potencjał oraz atrakcyjność Pomorza dla  projektów poszukujących pracowników o  tak wysokich kwalifikacjach – dodaje Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego

Sektor usług wspólnych w Trójmieście to obecnie jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków w Polsce. Funkcjonuje tu ponad 200 centrów nowoczesnych usług biznesowych, które zatrudniają już około 20 tys. pracowników. Zdecydowana większość tych centrów specjalizuje się w usługach IT (centra ITO) oraz procesach finansowych.

Zdecydowaliśmy się na Gdańsk, ponieważ utworzono tam bardzo atrakcyjne i profesjonalne środowisko biznesowe dla powiązanych usług wspólnych wraz z bezpieczną bazą dla wysoce wykwalifikowanego personelu – mówi Go Miyazaki, dyrektor zarządzający Fujifilm Europe. – Nowe centrum operacyjne wzmocni nasze ogólne wyniki w Europie i będzie wspierać dalszy rozwój.

Fujifilm to globalny lider nowych technologii. Firma założona w 1934 r. stworzyła wiele zaawansowanych technologii na polu obrazowania fotograficznego, które obecnie stosuje dla celów profilaktyki, diagnostyki i leczenia w branży medycznej i badaniach naukowych.

Spółki wchodzące w skład Fujifilm prowadzą działalność w prawie całej Europie i zatrudniają około 4 5 tys. pracowników w obszarach badań i rozwoju, produkcji, sprzedaży oraz usług.

Na terenie Europy obsługują m.in.: branżę medyczną, chemiczną, graficzną, materiałów elektronicznych, optyczną, mediów rejestrujących oraz technologii fotograficznych.

Fujifilm Europe z siedzibą w Duesseldorfie pełni rolę strategicznej siedziby głównej regionu i wspiera firmy należące do grupy w Europie, przygotowując strategie marketingowe i korporacyjne.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka