Aktualności

Fotograficzne„Przebudzenie” Katarzyny Figury

$image_alt
Fot. Katarzyna Figura

W Villi Antonina w Sopocie, 19 kwietnia 2015 r. odbędzie się wernisaż prac fotograficznych Katarzyny Figury oraz Marcina Michny – artysty fotografika, z którym współpracuje. Wystawa nosi tytuł „Przebudzenie". To kolejna odsłona fotograficznej pasji aktorki, która rok wcześniej na wystawie w Gdańsku po raz pierwszy pokazała publiczności swoje zdjęcia.

Prace Katarzyny Figury i Marcina Michny przedstawiają nadmorskie pejzaże – kadry uchwycone o świcie, gdy światło wschodzącego słońca, w połączniu z wodą i fantastycznymi formacjami chmur, tworzy niezwykłe obrazy.

Nadmorskie krajobrazy są wprost zniewalające. Nieustannie budzą mój zachwyt, a morze przynosi mi twórczą inspirację i pozytywną energię. Chcę na zdjęciach oddać te magiczne chwile, gdy o świcie wszystko budzi się do życia; pokazać sceny niezwykłego spektaklu, jaki na naszych oczach odgrywa natura – mówi artystka.

Wernisaż wystawy „Przebudzenie" odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia o godz. 17.00, w sopockiej Villi Antonina przy ul. Obrońców Westerplatte 36A. Podczas spotkania możliwy będzie zakup fotografii z dedykacją aktorki. W programie przewidziano także recital Joanny Gośniowskiej pt. „Podróże sentymentalne".

Katarzyna Figura – aktorka wszechstronna, jedna z najbardziej utalentowanych i znanych artystek współczesnego polskiego kina i teatru. Laureatka licznych nagród i wyróżnień, m.in.: nagród na Gdynia Film Festival za pierwszoplanową rolę kobiecą w filmach Ajlawju Marka Koterskiego (1999) i Ubu Król Piotra Szulkina (2003), Złotej Kaczki w kategorii najlepsza polska aktorka w 1987 i 1997 roku oraz Polskiej Nagrody Filmowej Orła za najlepszą główną rolę kobiecą w Żurku Ryszarda Brylskiego (2003). W 2012 roku otrzymała wyróżnienie na festiwalu w Cottbus za kreację w Yumie (2012) Piotra Mularuka.

Fot. Katarzyna Figura
Oprac. BK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności