Aktualności

Fortepian i flet. Koncert ,,Muzyka łączy wszystkich" w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Kolaż Berten D'Hollander i Iwona Brosz 
Berten D'Hollander i Iwona Brosz. Fot. źródło: http://www.muzeum.slupsk.pl

Państwowa Szkoła Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Słupsku zaprasza na wiosenny koncert kameralny na flet i fortepian ,,Muzyka łączy wszystkich". Wydarzenie odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku w czwartek, 11 kwietnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

 

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wybitnego flecistę Bertena D'Hollandera, jego uczestnicę, uzdolniona flecistkę Iwonę Brosz oraz znakomitą gruzińską pianistkę Medea Berianidze.

 

O mistrzu

Berten D'Hollander prowadzi klasę fletu w Luca School of Art w Leuven (Belgia), którą objął w wieku 25 lat. Przez wiele lat był też profesorem w Musikhochschule w Kolonii (Niemcy) i w Aachen (Niemcy). Jako wybity i wszechstronny muzyk, poruszający się swobodnie w repertuarze każdej epoki, piastuje stanowisko pierwszego flecisty w zespole muzyki współczesnej Ensemble Musiques Nouvelles. Profesor D'Hollander jest zapraszany do prowadzenia kursów mistrzowskich przez konserwatoria w całej Europie. Bogata działalność pedagogiczna nie przeszkadza mu jednak koncertować jako solista i kameralista. Ma na swoim koncie udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych (m.in. na festiwalu Warszawska Jesień), wykonań i prawykonań koncertów solowych z towarzyszeniem orkiestry oraz w zespołach kameralnych. Wydana w zeszłym roku solowa płyta „Fantazji" Georga Philippa Telemanna spotkała się z uznaniem krytyki i melomanów.

 

O uczennicy

Iwona Brosz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Luca School of Arts (Belgia). Podczas studiów  magisterskich z kameralistyki odbywała studia podyplomowe w klasie fletu prof. Bertena D'Hollandera. Ukończyła je z wyróżnieniem. W trakcie studiów była asystentką w klasie fletu prof. D'Hollandera, od ukończenia nauki jest zapraszana jako wykładowca Letniej Akademii Muzyki w Marchin (Belgia). Umiejętności szkoliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, szlifując zarówno repertuar solowy, kameralny, jak i orkiestrowy, u takich mistrzów, jak: P. L. Graf, R. Winn, R. Aitken czy A. Nicolet. Jest wszechstronną flecistką. Prowadzi bogatą działalność koncertową w zespołach orkiestrowych i kameralnych. Prowadzi klasę fletu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Słupsku, jak również kursy mistrzowskie i warsztaty fletowe na każdym poziomie edukacyjnym. Od wielu lat współpracuje ze znakomitą pianistką Medeą Berianidze, z którą z wielką satysfakcją wykonuje najpiękniejsze utwory repertuaru na flet i fortepian.
 

O pianistce

Medea Berianidze to gruzińska pianistka mieszkająca w Polsce. Ukończyła Państwowy Konserwatorium w Tbilisi i odbyła staż podyplomowy w Moskiewski Konserwatorium im. P. Czajkowskiego. Od 1993 r. pracuje w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku jako starszy wykładowca i w Państwowej Szkole Muzycznej w Słupsku jako nauczyciel dyplomowany. Występuje jako: solistka, kameralistka i akompaniator. Koncertuje ze znanymi śpiewakami i instrumentalistami. Gra w duecie BeBe Piano Duet. Za swoją pracę artystyczną i pedagogiczną w 2016 r. otrzymała honorową odznakę od ministra kultury i dziedzictwa narodowego Zasłużony dla Kultury Polskiej. Zdobyła też  nagrodę i dyplom od Ministra Kultury Gruzji i podziękowanie i medal pamiątkowy od prezydenta Słupska w 100-lecie Słupskiego Ratusza.

 

Wiosenny koncert kameralny na flet i fortepian ,,Muzyka łączy wszystkich"

  • 11 kwietnia 2019 r., czwartek, godz. 18.00
  • Sala Rycerska Zamku Książąt Pomorskich
  • Muzeum Pomorza Środkowego
  • ul. Dominikańska 5-9
  • Słupsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Muzeum Pomorza Środkowego

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości