Aktualności

Firma PwC otwiera Centrum Kompetencyjne w Gdańsku

$image_alt
Fot. Sławomir Lewandowski

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, podczas której miało miejsce oficjalne ogłoszenie nowego projektu inwestycyjnego jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm doradczych na świecie. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski.

Nowe centrum kompetencyjne (Center of Excellence) swoją działalność w Gdańsku rozpocznie w styczniu przyszłego roku – do czerwca zatrudnienie znajdzie tam około 50 osób, a w kolejnych latach firma zwiększy liczbę pracowników. Na pracę mogą liczyć specjaliści z doświadczeniem, a także studenci i absolwenci kierunków ekonomicznych oraz prawnicy czy informatycy. Centrum świadczyć będzie usługi doradcze głównie dla sektora finansowego krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. To czwarta tego typu inwestycja na świecie, w Polsce natomiast PwC ma już 7 biur regionalnych, a w 2009 roku otwarte zostało Centrum Usług Wspólnych w Katowicach.

Fot. Sławomir Lewandowski- Decyzja PwC o założeniu w Trójmieście Centrum Kompetencyjnego to dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że istnieją tylko trzy tego typu centra PwC na świecie - mówił członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski. - Po raz kolejny Pomorze udowadnia, że jest atrakcyjnym miejscem do lokowania najbardziej prestiżowych inwestycji 

Inwestycja wspierana jest Agencję Rozwoju Pomorza i Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego, działające w ramach inicjatywy Invest in Pomerania.

Fot. Sławomir Lewandowski

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka