Aktualności

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

$image_alt

„Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów" – pod tym hasłem po raz 23. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas niedzielnego finału, wylicytowano srebrną tabakierę z rogu, którą przekazał na ten cel marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

120 tysięcy wolontariuszy w Polsce i na całym świecie, ponad 1700 sztabów podczas jednego dnia w roku oraz prawie 600 mln złotych na wsparcie polskiej medycyny w ciągu 22 lat. W samym województwie pomorskim funkcjonuje 85 sztabów. Dotychczas szpitalne jednostki samorządu województwa pomorskiego, m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku, Szpital Morski im PCK w Gdyni sp. z o.o., Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku Sp. z o.o., COPERNICUS PL sp. z o.o. w Gdańsku i wiele innych, otrzymały od Fundacji sprzęt za ponad 4,6 mln!

Fot. Sławomir LewandowskiJak co roku pomorski samorząd wspiera działania WOŚP. W tym roku marszałek województwa pomorskiego przekazał na licytację wyjątkowy przedmiot, będący jednym z najbardziej charakterystycznych wyrobów kaszubskich. Jest to ręcznie wykonana, srebrna tabakiera z rogu, z bursztynem i herbem województwa pomorskiego oraz specjalną dedykacją od marszałka Mieczysława Struka.

- Każda złotówka, która może sprawić, że uratujemy komuś życie, jest ważna – mówił marszałek Mieczysław Struk. –  Cieszę się, że na Pomorzu wciąż jest wielu ludzi, którzy chcą pomóc i podczas tegorocznego finału również włączyli się w akcję WOŚP.

Zarówno w Gdańsku, jak i w innych miastach województwa było wiele atrakcji związanych z 23. finałem WOŚP. W Gdańsku zagrały popularne zespoły, takie jak Kombi czy Enej, w Gdyni można było udać się na koncerty do Centrum Riwiera i wziąć udział w biegu na Bulwarze Nadmorskim. Na lotnisku Gdynia – Kosakowo odbył się rajd dla kierowców amatorów "MotoOrkiestra", a w Teatrze Miejskim wielka orkiestrowa licytacja. W Sopocie odbyły się przejażdżki gąsienicowym sprzętem militarnym, bezpłatne pomiary poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego krwi, nauka pierwszej pomocy, pokaz oraz wystawa aut klasycznych, historycznych oraz sportowych i mnóstwo innych, ciekawych atrakcji. 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka