Aktualności

Pomorskie Święto Piwa. Amber Fest przy gdańskim stadionie

Amber Acoustic Band
Amber Acoustic Band. Fot. źródło: http://www.browar-amber.pl

40 stoisk z produktami lokalnymi, 3 namioty biesiadne, 8 gatunków piwa – w ten sposób organizatorzy zachęcają do odwiedzenia 3. edycji Amber Fest. Impreza odbędzie się przy Stadionie Energa Gdańsk w sobotę, 9 września 2017 r. Wstęp jest bezpłatny.

 

Wydarzenie, które patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, jest wspaniałą okazją do rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu. Organizatorami Amber Fest są Browar Amber i Stadion Energa Gdańsk.

 

Dobre jedzenie i…

Amber Fest jest na największym w Polsce Północnej festiwalem piwa i produktów lokalnych. Stoiska z  produktami najwyższej jakości, pieczenie chleba, pokazy warzenia piwa oraz gotowania na żywo, animacje dla dzieci to atrakcje, których nie można przegapić. Biesiadę uświetnią koncerty, które od godz.17.00 będą rozbrzmiewały ze sceny muzycznej ustawionej przed stadionem. Wystąpią Amber Acoustic Band, Mitra i Layo.

Pierwszą część festiwalu poprowadzi Michał Turek, dziennikarz Radia Plus i miłośnik gotowania, a w drugiej części gości zabawiać będzie komik i mistrz improwizacji, Wojciech Tremiszewski.

Wejście na teren Amber Fest jest bezpłatne, jednak osoby, które chcą przeżyć festiwal w niepowtarzalnych warunkach mogą wykupić Pakiet Biesiadnika z dedykowanym miejscem w namiocie Deluxe, Open Barem i przysmakami z grilla. Koszt pakietu to 99 zł.  

 

stoisko Amber Fest

Stoiska podczas Amber Fest. Fot. materiały prasowe organizatora

 

… świetna muzyka

Amber Acoustic Band to zespół, który powstał w 2012 r. W jego skład wchodzą: Aleksandra Motyka (wokal), Marcin Stokowski (gitara), Krzysztof Słomkowski (kontrabas), Piotr Dudek (perkusja). Zagrają największe przeboje polskie i zagraniczne.

Mitra to gdyński, siedmioosobowy zespół folk rockowy, w którego twórczości można znaleźć akcenty wielu gatunków muzycznych. Spoiwem nadającym zespołowi wyjątkowy charakter jest sekcja dęta, która w połączeniu z dźwiękami akordeonu i instrumentów klawiszowych buduje niepowtarzalny klimat i stanowi wyróżniające brzmienie.

Layo  to zespół grający muzykę reggae. Łączy z nią różne style takie, jak rock i ska. Kapelę tworzą: Tomasz Ryl  (perkusja), Bartłomiej Zwiewka (bas) , Dawid Steliga (wokal i gitara) oraz Beniamin Zakrzewski (drugi wokal i gitara).

 

Amber Fest

  • 9 września 2017 r., sobota, godz. 11.00-24.00
  • plac przed Stadionem Energa Gdańsk
  • ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Zobacz: Browar Amber

 

Amber Fest_plakat

 

view szablon artykułu