Aktualności

Festiwal Kobiecości w Gdyni

$image_alt
Siła Kobiet w biznesie. Fot. mat. prasowe GWP

W Gdyni, 17 i 18 czerwca 21015 r. będzie miał miejsce Festiwal Kobiecości. W programie spotkania ze wspaniałymi kobietami świata biznesu, warsztaty i szkolenia. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem: Twój Talent – Twój Rozwój – Twój Sukces. Udział – bezpłatny, jednakże konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Organizatorami Festiwalu Kobiecości są uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni oraz Polskie Stowarzyszenie Kobiet Biznesu. Festiwal odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Zapisy na warsztaty i szkolenia trwają do 15 czerwca 2015 r. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza rejestracyjnego

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Festiwal Kobiecości: Twój Talent – Twój Rozwój – Twój Sukces
17-18 czerwca 2015 r., środa-czwartek
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego
ul. Kielecka 7, Wzgórze św. Maksymiliana, obok Centrum Riwiera
Gdynia

Zobacz: Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego

Szczegółowe informacje: Dział Studiów Podyplomowych, Szkoleń i Kursów WSAiB

Program
17 czerwca 2015 r., środa

godz. 16.30-17.30 – sala nr 111, uroczyste otwarcie festiwalu

 • powitanie uczestniczek – Regina Szutenberg, prezydent WSAiB w Gdyni oraz Iwona Flis, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu
 • Siła kobiet w biznesie – dr Elżbieta Zubrzycka i dr Aneta Chybicka – spotkanie z autorkami

godz. 17.30-20.30 – warsztaty do wyboru:

Mirosława Westphal – Smart fast heating
Zdrowe odżywianie fakty i mity. Nauka komponowania indywidualnego zdrowego menu. Czy istnieją superpokarmy. Pomysły na praktyczne dania do pracy, sztuczki skracające czas przygotowywania posiłków.

Małgorzata Popis, Iwona Różniak – Sposób na udany biznes
W ramach praktycznego warsztatu uczestniczki dowiedzą się o finansowaniu działalności gospodarczej i sposobach skutecznego dotarcia do źródeł finansowania, optymalizacji wyboru formy prowadzenia własnej firmy.

Małgorzata Prawdzik – Jak odkryć w sobie talenty i osiągać wymarzone rezultaty?
Wiele kobiet zna swoje talenty i predyspozycje, ale... nie do końca w nie wierzy. Celem warsztatu jest odświeżenie przekonania, że jestem utalentowana, piękna, zdolna do tworzenia i realizacji marzeń. Uczestniczki poznają narzędzia, które pozwolą zapewnić stały zastrzyk energii i motywacji do realizacji marzeń. Dzięki pracy w grupie, utwierdzą się nie tylko we własnych możliwościach, ale również doświadczą zachwytu nad potencjałem innych osób.

Aleksandra Niedziałkowska - Autoprezentacja w trakcie poszukiwania pracy
Podczas warsztatów uczestniczki będą pracować nad budowaniem osobistego wizerunku, jak stworzyć skuteczne CV i efektywnie prezentować się podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Hanna Kąkol – Moje DNA – od frustracji do satysfakcji
jak przełamać tabu o słabości kobiet, bo w świecie biznesu nie wystarczy być dobrym, o wiele ważniejsza jest umiejętność zręcznego promowania swoich osiągnięć i kompetencji oraz mistrzowska prezentacja własnej osoby, jak świadomie i skutecznie stosować zasady autopromocji, jak zaistnieć na rynku pracy.

Katarzyna Stryjek – Alternatywne sposoby rozwiązywania sporów
Spory, konflikty można i warto rozwiązywać bez udziału sądu. Każdy może znaleźć się w sytuacji jakiegoś sporu czy konfliktu. Można rozważyć skorzystanie z alternatywnych sposobów rozwiązania sporów. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jakie są metody i sposoby rozwiązywania konfliktów bez udziału sądu, ponieważ nie zawsze jest wymagane jego angażowanie.

18 czerwca 2015 r., czwartek

godz. 16.30-17.30Stowarzyszenie Kobiet Amazonki – prelekcja nt. raka piersi
godz. 17.30-20.30 – warsztaty do wyboru:

Anna Fibak – Networking
Życie w sieci to nie niewola, to ocean nowych szans, możliwości i korzyści. Uczestniczki warsztatu dowiedzą się, jak „tkać" swoją sieć, by stała się skuteczną pomocą w rozwoju osobistym i zawodowym. Nauczą się, w jaki sposób efektywnie wykorzystywać narzędzia: od najprostszej wizytówki, po media społecznościowe. Otrzymają impuls do pracy nad pozbyciem się wewnętrznych barier komunikacyjnych. Dowiedzą się, czym jest i skonstruują własne elevator pitch.

Karolina Rozwadowska – Kreowanie marki i wizerunku twojej firmy
Marka zaczyna się w głowie konsumenta, a do jej zbudowania potrzebna Ci przemyślana strategia, P. Tkaczyk
Uczestniczki szkolenia staną się bardziej świadome w kwestii promowania własnej firmy i kreowania skutecznego, przynoszącego zyski wizerunku. Dowiedzą się, czym jest marka, jak ją kreować, jak sprawić, by była wartością dla firmy.

Aleksandra Dębicka – Kreatywność w biznesie
W ramach warsztatu nauczysz się, jak wykorzystywać narzędzia i techniki kreatywnego myślenia w podejściu do codziennych wyzwań biznesowych. Dowiesz się, jak zbudować klimat sprzyjający twórczemu myśleniu oraz doświadczysz, jak emocje kształtują proces kreatywnego myślenia.

Alicja Gotowczyc – Za jakim mistrzem warto podążać w pracy, w życiu..., czyli o mentoringu słów kilka
Poszukiwanie odpowiedzi na pytania:

 • Czy potrzebujemy kogoś, za kim będziemy podążać w pracy, w życiu?
 • Do czego może służyć mentoring?
 • Gdzie w biznesie jest miejsce na mentoring?
 • Jakie korzyści może przynieść budowa kultury mentoringowej w organizacjach?
 • Wiedza zdobyta na warsztacie pozwoli przyjrzeć się znanej od wieków relacji mistrz – uczeń.

Danuta Rocławska – Zrozumieć siebie i świat. Po co nam emocje
Warsztat, podczas którego główną rolę będę grały emocje. Rozmowy o ich roli i sztuce świadomego zarządzania emocjami. Podczas warsztatu poruszone będą m.in. zagadnienia:

 • Co zyskujemy dzięki emocjom?
 • Jak kontrolujemy nasze emocje i co z tego wynika?
 • Jak troszczyć się o siebie w sytuacjach trudnych emocjonalnie?
 • Jak poczuć się istotą harmonijną i zintegrowaną wewnętrznie?

Dorota Lipińska – Jaki kolor ma sukces?
Podczas szkolenia będzie można dowiedzieć się jak, poprzez świadome stosowanie kolorów podkreślić atuty i ukryć niedoskonałości. Uczestniczki docenią własne ciało poprzez właściwie dobrane kroje i kolory, niezależnie od rozmiaru i kształtu. Poprzez ogromne zaangażowanie i indywidualne podejście poczują, jak fascynująca jest zabawa własnym wizerunkiem, niezależnie od tego, czy przygotowują się na spotkanie biznesowe.

Opr. BMG

view szablon artykułu