Aktualności

Fascynująca perkusja dla całej rodziny na Ołowiance

Muzycy zespołu Żyrardowskie Uderzenie podczas koncertu
Muzycy zespołu Żyrardowskie Uderzenie podczas koncertu. Fot. źródło: Facebook – Żyrardowskie Uderzenie

Na pierwszy w tym roku Koncert Familijny Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza w niedzielę, 8 stycznia 2017 r. Zespół perkusyjny Żyrardowskie Uderzenie udowodni, że w muzyce nie ma rzeczy niemożliwych i pokaże, że piosenki z bajek Disneya można zagrać tylko i wyłącznie na instrumentach perkusyjnych!

 

Żyrardowskie Uderzenie to grupa entuzjastów, którzy chcą promować muzykę perkusyjną w atrakcyjnej formie teatralno-koncertowej. Muzycy orkiestry to uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Żyrardowie. Studenci, licealiści, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół podstawowych. Łączy ich fascynacja muzyką perkusyjną. Twórcą zespołu jest Michał Niedziałek – dyrygent i perkusista.

Publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. utwory z filmów: „Piraci z Karaibów", „Król Lew", „Pocahontas", „Alladyn" czy „Mała Syrenka", grane wyłącznie na instrumentach perkusyjnych. Będą to niespotykane aranżacje, bowiem te znane także rodzicom piosenki trudno wyobrazić sobie bez ich melodyjności.

Najmłodsi dowiedzą się jednak, że także dzięki instrumentom perkusyjnym można przenieść się w dobrze znany świat baśni. Rozwój wyobraźni i poczucia rytmu, a także wiedza na temat nowych instrumentów – to, obok pięknych wspomnień z niedzieli spędzonej w gronie rodzinnym, z pewnością wyniosą z tego koncertu najmłodsi melomani!

 

Koncert Familijny „Fascynująca Perkusja"

Bilet rodzinny: 75 zł
Do nabycia: w kasach i na stronie Filharmonii Bałtyckiej

Instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

view szablon artykułu