Aktualności

Europa to my – konkurs

$image_alt
Zgłoszona do konkursu Filharmonia Kaszubska. Fot. mat. prasowe

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet i Telewizja Polska Program 1 organizują akcję informacyjną „Europa to my", poświęconą wykorzystaniu funduszy europejskich z perspektywy finansowej 2007-2013. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 czerwca 2015 r.

Elementem akcji jest ogólnopolski konkurs „Europa to my", polegający na przesyłaniu zgłoszeń prezentujących zmiany, jakie nastąpiły w całej Polsce dzięki projektom dofinansowanym ze środków unijnych. Konkurs przewiduje atrakcyjne nagrody nie tylko dla osób przesyłających zgłoszenia, ale również dla miejscowości, z której pochodzi projekt zaprezentowany w zwycięskim zgłoszeniu. Nagrodą będzie zorganizowany 30 sierpnia 2015 r. Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich z atrakcjami i wystawcami z całej Polski, zakończony wielkim koncertem z udziałem gwiazd polskiej muzyki, m.in. Edyty Górniak, Afromental, Margaret, Moniki Kuszyńskiej, Donatana i Cleo oraz Formacji Nieżywych Schabuff. Koncert będzie transmitowany na żywo w TVP1. Dodatkowo miejscowość ta otrzyma 5 hot-spotów z darmowym rocznym Wi-Fi dla mieszkańców.

Oprócz nagrody opisanej powyżej, w 20 miejscowościach, z których pochodzić będą najlepsze zgłoszenia, zrealizowane zostaną programy telewizyjne, które wyemituje TVP1. Miejsca te będą również promowane na antenie Radia Zet. Programy telewizyjne i radiowe będą doskonałą okazją do zaprezentowania zmian, jakie nastąpiły dzięki wykorzystaniu środków unijnych, a tym samym do promocji miejscowości i jej okolic.

Osoba, która wyśle zwycięskie zgłoszenie, wygra również nagrodę indywidualną, jaką jest podróż po krajach Unii Europejskiej.

Uwaga! Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są w dwóch etapach. Na pierwsze zgłoszenia czekamy do 22 czerwca 2015 r. Spośród nich kapituła konkursu wybierze pierwszych 10 finalistów. Drugi etap nadsyłania zgłoszeń kończy się 3 lipca 2015 r.
 

Zobacz: Europa to my

 

Opr. BMG

view szablon artykułu