Aktualności

Energa Sailing Cup

$image_alt
Fot.©Depositphotos/Oleksiy Mark

Młodzi żeglarze, już po raz trzeci, będą walczyć o zwycięstwo w cyklu regat Energa Sailing Cup, zaliczanych do Pucharu Polski klasy Optimist. Najlepsi, których poznamy w sierpniu podczas finałowych regat w Sopocie, otrzymają stypendia na zakup sprzętu, który pomoże im w rozwijaniu sportowej kariery. Finałowe regaty 7-9 sierpnia 2015 r.

Optimist to najmniejsza klasa łodzi żeglarskich, od której swoją przygodę z tym sportem zaczyna większość zawodników i zawodniczek. Już na tym etapie można brać udział w poważnych zawodach i powalczyć nie tylko o medale, ale również cenne nagrody i wsparcie w rozwijaniu sportowej kariery.

Energa Sailing Cup to regaty w klasie Optimist, w których biorą udział najlepsi młodzi żeglarze w kraju. W tegorocznej edycji w pięciu miastach (Puck, Gdynia, Dziwnów, Giżycko i Poznań) rozegrane zostaną zawody kwalifikacyjne. Celem zawodników będzie zakwalifikowanie się do czołowej czterdziestki, która w sierpniu, tuż przy sopockim molo,  będzie walczyć o zwycięstwo w regatach finałowych. W 2014 r. w Energa Sailing Cup wzięło udział 150 zawodników. W tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się podobnej liczby startujących.

Liczymy, że rywalizacja w ramach Energa Sailing Cup będzie interesująca od samego początku – ­mówi Maciej Szafran z Polskiego Związku Żeglarskiego – Mamy 5 regat kwalifikacyjnych i tylko 40 miejsc w wielkim finale, więc każdy, kto myśli o występie w Sopocie, musi wykazać się dobrą dyspozycją na każdych zawodach cyklu – dodaje.

Energa Sailing Cup to integralny element największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing obejmującego szkolenie adeptów żeglarstwa w klasie Optimist, a w tym roku – w ramach pilotażu – również w windsurfingu. Celem zajęć teoretycznych i praktycznych jest nie tylko odnalezienie sportowych talentów, ale przede wszystkim promocja żeglarstwa i zachęcanie do jego uprawiania jak największej grupy młodzieży.

– Regaty Energa Sailing Cup to naturalne uzupełnienie programu edukacji żeglarskiej – mówi Maciej Ruwiński, koordynator programu Energa Sailing z Grupy Energa – Dzięki tym dwóm składowym docieramy zarówno do tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żaglami, jak i młodych zawodników doświadczonych w klasie Optimist  – dodaje.

⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ ⇔ 

Energa Sailing Cup

Harmonogram zawodów:

  • 30.04-2.05.2015 – Energa Sailing Cup Puchar KS – Zatoka Pucka
  • 22-24.05.2015 r. – Energa Sailing Cup Puchar YKP – Gdynia
  • 5-7.06.2015 r. – Energa Sailing Cup Puchar – Dziwnowa
  • 19-21.06.2015 r. – Energa Sailing Cup Puchar Trzech Ryb – Giżycko
  • 31.07-02.08.2015 r. – Energa Sailing Cup Srebrny Żagiel Optimista – Poznań 
  • 7-9.08.2015 – Energa Sailing Cup – Sopot – wielki finał

Więcej informacji na stronie Energa Sailing.

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości