Emocje na talerzach. Zasmakuj w restauracyjnych daniach

Różne potrawy na stole
Fot. ©Depositphotos/Elnur_ 

Trzydaniowy obiad – smaczny i zdrowy z rodziną i przyjaciółmi. Dlaczego, nie? Spotkaj się z najbliższymi w trójmiejskich restauracjach. Wiosenna edycja Trójmiasto Restaurant Week rozpocznie się 21 kwietnia 2017 r. i potrwa 10 dni.

 

Trójmiasto Restaurant Week to nie lada gratka dla miłośników dobrego jedzenia i wielbicieli wspólnego celebrowania kulinarnych doświadczeń. Wykwintne, autorskie i niebanalnie podane dania dostarczą niezapomnianych wrażeń smakowych.
 

Na czym to polega?

W festiwalu uczestniczą starannie wybrane, najlepsze i najbardziej autorskie restauracje. To niepowtarzalna okazja na poznanie oryginalnych smaków w popisowym wydaniu szefów kuchni.
Trójmiasto Restaurant Week o trzydaniowe doświadczenie restauracyjne, które pozwala cieszyć się smakami i spędzaniem wspólnie czasu przy stole. Restauracje, które biorą udział w festiwalu przygotowują wyjątkowe, popisowe trzydaniowe menu – przystawka, danie główne, deser – w specjalnej cenie 39 zł.
 

Gdzie można zjeść?

W Trójmiasto Restaurant Week weźmie w nim udział 30 restauracji z Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wśród nich są: Bliżej, ByThe Way, Cały Gaweł, Czarna Owca, Delmonico Cut Steakhouse Szafarnia, Eliksir, Fidel, Główna Osobowa, Grono di Rucola, Kawior, Koncept Restauracja, La Fortuna, Lobster, Magiel, Morze Wina, Nowy Świat, Numero 1, On Off, Panaya, Papieroovka, PÉLICAN, Restauracja Café Polskie Smaki, Restauracja Bonum, Restauracja Long Island, Rucola, SeaFood Station, Serio, Świnka w trawce pod jabłonką czy Verres en Vers.
 

Czy tylko smaki dzieciństwa?

Hasłem przewodnim festiwalu najlepszych restauracji są „Emocje na talerzach". Szczęście i zaskoczenie, harmonia i pożądanie, radość i wzruszenie, miłość i ekscytacja, euforia i duma, wolność i niepewność. Wspomnienie kojącego smaku dzieciństwa. Pod hasłem kryje się wiele nowych i zaskakujących pomysłów kulinarnych, wielki powrót świeżych i lokalnych składników, a także odwaga restauratorów i szefów kuchni.


Dodatkowymi atrakcjami będą wydarzenia towarzyszące takie, jak m.in.: warsztaty gotowania, wernisaże i wykłady. Odbędzie się też panel dyskusyjny z udziałem Violi Urban z Okiem Dietetyka oraz Bankami Żywności w Trójmieście, organizowany w Olivia Business Centre z degustacją przygotowaną przez Restaurację Lobster czy specjalne menu degustacyjne przygotowane przez Restaurację Eliksir.

Zobacz: Restaurant week

Restaurant week_plakat

view szablon artykułu

Warto wiedzieć