Aktualności

Ekologia, ochrona środowiska, redukcja odpadów. Konferencja o odpowiedzialnym hotelarstwie w urzędzie marszałkowskim [SPOTKANIE ODWOŁANE]

Śniadanie na łóżku hotelowym
Fot. ©Depositphotos/ elenathewise

Czy można pić wodę z kranu? Jak produkty chemiczne używane w branży hotelarskiej wpływają na zdrowie i środowisko? Jak maksymalnie wykorzystać dary ziemi w restauracji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać uczestnicy konferencji.

 

Uprzejmie informujemy, że nie odbędzie się zaplanowane na  11 marca 2020 r.  spotkanie „Odpowiedzialne hotelarstwo". Zależy nam na Państwa udziale i zdajemy sobie sprawę, że sytuacja spowodowana pojawieniem się koronawirusa w naszym kraju wymusiła na wielu z nas konieczność podjęcia dodatkowych obowiązków oraz wdrożenia procedur, które wymagają zaangażowania i nie pozwalają na udział czy organizację spotkań dotyczących innych tematów. Po przeanalizowaniu sytuacji oraz informacji z Państwa strony, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu spotkania na inny, bardziej dogodny dla Państwa termin.

 

Na spotkanie o odpowiedzialnym hotelarstwie zaprasza marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, 11 marca 2020 r.

 

Ekologia przede wszystkim

W dobie intensywnych zmian klimatycznych nasza świadomość ekologiczna wzrasta. W pracy czy w domu staramy się nie wpływać negatywnie na otoczenie, w którym żyjemy. Coraz częściej świadomie wybieramy rozwiązania ekologiczne chroniące środowisko i będące w zgodzie z naszym stylem życia. Chcąc żyć i wypoczywać w niezniszczonym otoczeniu, musimy postępować świadomie. Coraz częściej w życiu codziennym dokonujemy wyborów proekologicznych czy to kupując jedzenie, ubrania, samochody czy też wybierając hotel. Turystyka jako dziedzina interdyscyplinarna odnotowuje wiele nowatorskich inicjatyw w różnych dziedzinach. Wiodące to hotelarstwo, gastronomia czy transport, mające wpływ na nasze postępowanie, edukację i życie.

 

Zmiany w hotelach

Goście hotelowi coraz częściej przywiązują dużą wagę do proekologicznych rozwiązań stosowanych przez hotele. Wizerunek hotelu jako obiektu dbającego o mniejsze zużycie mediów i ograniczenie wpływu na środowisko to obecnie coraz bardziej istotny czynnik decydujący o wyborze obiektu. Istnieje wiele sposobów, by wprowadzić proekologiczne rozwiązania w hotelu. Począwszy od tych najmniejszych, opartych na drobnych nawykach, a skończywszy na kwestiach związanych z rozbudową obiektu. Hotele kładą coraz większy nacisk na oszczędzanie energii, gospodarkę wodną, wyrabianie dobrych nawyków, redukcję odpadów i ekologiczne środki czystości. Co ważne, ekodziałanie to nie tylko ochrona środowiska, ale także sposób na realne oszczędności.

 

Konferencja

W nawiązaniu do ogólnie panujących trendów w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego rozpocznie się dyskusja na temat podejmowanych działań w hotelarstwie, reprezentujących wartości ekologiczne i promujących zachowania chroniące naszą planetę i wspierające zrównoważony rozwój naszego regionu. W trakcie spotkania zostaną poruszone aktualne tematy dotyczące kształtowania postaw proekologicznych.

 

 

Odpowiedzialne hotelarstwo

  • 11 marca 2020 r., środa, godz. 12.00-15.00
  • Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Sala im. Lecha Bądkowskiego
  • ul. Okopowa 21/27
  • Gdańsk

 

Program

12.00 – Powiatanie – Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego
12.10 – Świadoma segregacja odpadów – Olga Goitowska, zastępca dyrektora Wydziału ds. Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku
12.25 – Dyskusja
12.35 – Pij wodę z kranu – przedstawiciel Saur Neptun Gdańsk
12.45 – Produkty chemiczne w branży hotelarskiej – jak wpływają na zdrowie i środowisko – Monika Piotrowska-Szypryt, dyrektor Wydziału Promocji i Edukacji Środowiska Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej sp. z o.o.
12.55 – Dyskusja
13.05 – Przechowywanie żywności – prawdy i mity – szefowie kuchni Łukasz Miecznikowski  i Piotr Ślusarz
13.25 – Od dostawcy do klienta – wywiad z przedstawicielami firmy Krosno – Tomasz Sowa
13.50 – Podsumowanie spotkania

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka