Aktualności

Efekty uboczne Kacpra Kowalskiego

$image_alt
Fot. materiały prasowe MMG

W letnie miesiące warto zboczyć z trasy wiodącej na plażę Śródmieście i wybrać się do Muzeum Miasta Gdyni. Dlaczego? Bo tutaj zagości na całe lato 25 unikatowych prac fotografa Kacpra Kowalskiego, uznanego nie tylko w Polsce, ale i na świecie gdynianina, który słynie z celowania obiektywem z lotu ptaka i wyboru unikalnych kadrów. Zdjęcia na wystawie pochodzą z projektu „Efekty uboczne", oglądać je można do 6 wrześnie 2015 r.

Jego prace zebrały dziesiątki prestiżowych  nagród, w tym World Press Photo i Grand Press Photo. Wisiały już w Mediolanie, Salzburgu i Nowym Jorku. Teraz przyszła pora na wnętrza gdyńskiego muzeum. Będzie to największa wystawa zdjęć Kacpra Kowalskiego w Polsce. Projekt „Efekty uboczne", był realizowany wyłącznie z lotu ptaka, od 2009 r. Dotyczy relacji na linii natura – cywilizacja człowieka.

- Fotografowałem z pokładu paralotni lub wiatrakowca w większości przypadków pionowo w dół, głównie na Pomorzu, w okolicy Gdyni, ale także w dalszych rejonach Polski – ciężki przemysł, powódź w Sandomierzu - mówi Kacper Kowalski. - Projekt jest kompletnie abstrakcyjny, niedosłowny, otwarty na interpretację. Starałem się nie określać swojego stanowiska, pozostawić duże pole do własnych dociekań i ocen, co w tej relacji jest dobre, a co złe. Cieszę się, że prace będą wystawione w Muzeum Miasta Gdyni i gdynianie będą mieli okazję inaczej spojrzeć na miasto, jego okolicę i detale.
 
Prace będzie można oglądać do 6 września. Jak przekonują muzealnicy, warto. - Zachęcamy do tego, żeby zobaczyć u nas zdjęcia, z jednego prostego powodu. Oglądając te prace w Internecie nie można docenić ich wszystkich walorów: skali i szczegółów - tłumaczy Olga Letycja Długokęcka z Muzeum Miasta Gdyni.  
 

Wystawa zdjęć Kacpra Kowalskiego „Efekty Uboczne"
————————————————————————————

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności