Aktualności

Dzień Pola w Lubaniu

$image_alt
Zwiedzanie pól wdrożeniowo-upowszechnieniowych. Fot. mat. prasowe PODR na FB

Pole ma swoje święto, które jest obchodzone w Lubaniu koło Kościerzyny. Spotkanie odbędzie się 25 czerwca 2015 r. W programie przewidziano m.in. prezentację pól wdrożeniowo-upowszechnieniowych, środków ochrony roślin i pokaz maszyn rolniczych.

Po raz kolejny w Lubaniu koło Kościerzyny odbędzie się Dzień Pola. Na 35 ha powierzchni upraw rolnicy mają okazję obejrzeć, jak wyglądają rośliny poszczególnych odmian w poszczególnych warunkach klimatyczno glebowych. Impreza ma na celu przedstawienie producentom rolnym szerokiej gamy odmian zbóż i ziemniaków uprawianych na poletkach doświadczalnych w ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego i Rolniczego. 

Będzie też pokaz odmian roślin strączkowych. Rolnicy będą mieli możliwość zapoznania się z odmianami z listy odmian zalecanych na teren Kaszub i Kociewia, uzyskania wielu cennych informacji dotyczących zabiegów uprawowych, poziomu nawożenia, ochrony plantacji oraz wzrokowej oceny stanu wegetacji poszczególnych odmian, w zależności od wymienionych wyżej czynników.  

⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒⇒

Dzień Pola
25 czerwca 2015 r., czwartek, godz. 10.00-14.00
Lubań koło Kościerzyny
83-422 Nowy Barkoczyn

Więcej: Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości