Aktualności

Dzień Małego Sąsiada w IKM

$image_alt
Warsztaty w IKM. Fot. mat. prasowe IKM

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza wszystkie dzieci z rodzicami i opiekunami do świętowania Dnia Małego Sąsiada. W niedzielę, 7 czerwca 2015 r. od godz. 11.00 do 15.00 sień IKM zmieni się w przestrzeń warsztatów dla dzieci, odbędzie się kiermasz książek, będzie można pograć w gry planszowe i zdobyć nagrody.

Gdańskie Dni Sąsiadów to święto sąsiedzkich spotkań dla małych i dużych gdańszczan. Instytut Kultury Miejskiej po raz pierwszy z tej okazji zaprasza dzieci z rodzicami i opiekunami na niedzielę pełną atrakcji w sieni IKM. Dzień Małego Sąsiada ma pokazać najmłodszym, że dobrze jest spędzać razem czas na wspólnych aktywnościach. Mile widziane są dzieci ze wszystkich dzielnic Gdańska.

 Warsztaty w IKM
 Fot. mat. prasowe IKM

W programie zajęć są m.in.: warsztaty „Zwierzaki Adama Wajraka" wokół książek autora, warsztaty z tworzenia wynalazków, kiermasz książek, BookCrossing, sąsiedzki poczęstunek, kącik gier planszowych, losowanie nagród. Zajęcia dla dzieci są prowadzone we współpracy z Fundacją Generacja. Tego dnia w księgarni IKM można będzie też kupić książki autorów, którzy uczestniczyli w gdańskiej edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci: Adama Wajraka, Agnieszki Tyszki, Agnieszki Stelmaszyk, Rafała Kosika, Macieja Wojtyszki i Anny Czerwińskiej-Rydel.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Dzień Małego Sąsiada w IKM
7 czerwca 2015 r., niedziela, godz. 11.00-15.00
sień Instytutu Kultury Miejskiej
Długi Targ 39-40
Gdańsk

Zobacz: Instytut Kultury Miejskiej

Gdańskie Dni Sąsiadów trwają od 29 maja do 30 czerwca 2015 r. i wciąż można rejestrować spotkania. Do 27 maja było już zgłoszonych 141 sąsiedzkich spotkań, co już stanowi rekord.

Więcej informacji:

Opr. BMG

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności