Aktualności

Dzień Dziecka z pompą!

$image_alt
Fot. materiały prasowe

Pokazy ratownictwa medycznego i psów ratowniczych, przyjazd harleyowców, kucyki, nauka tańca i poczęstunek – to i wiele, wiele innych atrakcji znalazło się w programie festynu rodzinnego, który organizuje Fundacja „Żyć z Pompą". Impreza odbędzie się w sobotę, 30 maja 2015 r., na dziedzińcu Szpitala Copernicus i Urzędu Miasta w Gdańsku. Honorowym patronatem objął ją Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Wspólna świetna zabawa gwarantowana, bowiem na wszystkich uczestników festynu, niezależnie od wieku, czeka mnóstwo atrakcji i spotkania z ciekawymi gośćmi, miedzy innymi z fundatorem fundacji, znanym aktorem, Mirosławem Baką i ambasadorem kampanii „Żyj z Pompą", Piotrem Gruszką, siatkarzem reprezentacji Polski.

Fundacja powołana została, by pomóc tym, którzy znają już życie z pompą, ale również tym, którzy chcą poznać, jak to jest, gdy życie osoby – dziecka przewlekle chorego, wspomagane jest przez pompy do żywienia, do oddychania, do podawania insuliny, leków przeciwbólowych lub innego sprzętu medycznego.

Zobacz:
szczegółowy program
plakat imprezy

Zostań wolontariuszem
Organizatorzy festynu – Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Fundacja „Żyć z Pompą" – zapraszają wszystkich, którzy mają czas, czują się na siłach i chcą pomóc, do wsparcia ich działań 30 maja w godz. 9.00-16.00. Wolontariusze będą potrzebni do organizacji zabaw z dziećmi oraz do prowadzenia spraw organizacyjnych.

Zgłoszenia wolontariuszy należy przysyłać na formularzu na adres mailowy fundacja@zyczpompa.org. Wolontariusze poniżej 18. roku życia muszą posiadać zgodę rodzica na udział osoby niepełnoletniej w festynie.  

 

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka
————————————————————

  • 30 maja 2015 r.
  • godz. 10.00-15.00
  • dziedziniec Szpitala Copernicus i Urzędu Miasta w Gdańsku
  • ul. Nowe Ogrody 1/6 (wejście od ul. Pohulanka)

Szczegóły na stronie: www.zyczpompa.org

 

Honorowy patronat marszałka województwa pomorskiego

  • Wnioskodawca: Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Zdrowia (tel. 58 32 68 260)

 

Oprac. AK

view szablon artykułu