Aktualności

Dzieci w Słupsku nauczą się sztuki

Dzieci w galerii
Fot. źródło: http://bgsw.pl

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów do udziału w bezpłatnych lekcjach o sztuce. Obowiązują zapisy.

 

O lekcjach

Lekcje o sztuce przygotowywane są przy okazji zmiany wystaw. Odbiorcami są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych i są dostosowywane do wieku uczestników. Zajęcie pomogą w usystematyzowaniu wiedzy o artystach, kierunkach i dziełach sztuki współczesnej. Organizatorzy chcą zapoznać uczniów z aktualnymi działaniami artystycznymi, ale także pobudzić ich wyobraźnię i zainspirować do własnej aktywności twórczej.

Jak przeprowadzana jest lekcja?

Lekcja połączona ze zwiedzaniem wystawy w dwóch salonach wystawienniczych (Baszta Czarownic, Galeria Kameralna) trwa 45 minut i odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-16.00. Ze względu na warunki przestrzenne liczba uczestników zajęć nie powinna przekraczać 25 osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Lekcje mogą być łączone z warsztatami edukacyjnymi (jak powstaje wystawa), podczas których młodzi ludzie mogą zapoznać się ze współczesnym życiem kulturalnym, poprzez podejmowanie prób samodzielnego tworzenia prezentacji sztuki współczesnej.

Jak zamówić lekcję?

Zajęcia należy zamówić wypełniając formularz zgłoszeniowy i wysłać faksem na nr 59 842 56 74 lub e-mailem j.zuraw@bgsw.pl.
Termin lekcji ustala się osobiście u specjalisty edukacji artystycznej lub dzwoniąc do Joanny Żuraw pod numer 515 089 986.

Lekcje o sztuce

  • Baszta Czarownic, al. F. Nullo 8, Słupsk
  • Galeria Kameralna, ul. Partyzantów 31 a, Słupsk
  • Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1 a
  • udział – bezpłatny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej
 

herb województwa pomorskiego_logo instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości