Aktualności

Dzieci i młodzież dla naszej Niepodległej. W Pucku już dziś bić będą kolejny rekord Polski

Ubiegłoroczne obchody Święta Niepodległości w Pucku
Ubiegłoroczne obchody Święta Niepodległości w Pucku. Fot. ze zbiorów Urzędu Miasta w Pucku

W Pucku świętowanie stulecia Niepodległej rozpocznie się w piątek, 9 listopada 2018 r. Na Starym Rynku przedszkolaki i uczniowie puckich szkół przystąpią do próby ustanowienia kolejnego rekordu Polski. Budować będą największą mozaikę ułożoną z pucharów.

 

– Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wchodzą w swój kulminacyjny moment. W piątek, 9 listopada świętowanie rozpoczną przedszkolaki i uczniowie. Zapraszamy na Stary Rynek o godz. 11.00 wszystkich mieszkańców i gości na wydarzenie z cyklu „Dzieci i młodzież Niepodległej". Po raz czwarty bić będziemy rekord Polski. Ustawiać będziemy puchary na przygotowanej na płycie rynku mapie Polski. Chętnych do włączenia się do tej akcji proszę o kontakt z pomysłodawcami i głównymi organizatorami, Szkołą Podstawową im. Mariusza Zaruskiego w Pucku – informuje burmistrz Hanna Pruchniewska.

W programie imprezy przewidziano również występ chóru Muszelki, który promować będzie swoją nową płytę pt. „To nasza Ojczyzna". Wcześniej o godz. 11.11 zostanie odśpiewany hymn Polski.

 

Zobacz też: wydarzenie na Facebooku
 
Plakat Nasza Niepodległa

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości