Aktualności

Dwa dystanse do wyboru – 28 km lub 56 km. Amatorzy kolarstwa górskiego będą rywalizować w Stężycy

Trzech kolarzy jedzie przez las
Fot. Maratomania.pl/Labosport.pl

Wzgórza i morenowe pagórki, a także mnóstwo mniejszych i większych jezior, które zapewniają niezapomniane widok. Stężyca jest drugim przystankiem cyklu Garmin MTB Series. Kolarskie zmagania już w niedzielę, 1 października 2017 r. Na chętnych czekają dwa dystanse mini – ok. 28 km oraz maxi – ok. 56 km.

 

Stężyca to urokliwa miejscowość na Kaszubach, znajdująca się w wąskim przesmyku pomiędzy Jeziorem Raduńskim Górnym a Jeziorem Stężyckim.

 

Prosta trasa

Trasa Garmin MTB Series 2017 w Stężycy będzie mniej wymagająca niż pozostałe w cyklu, dlatego idealnie nadaje się np. na debiut w zawodach MTB.

Trasa wyścigu rozpocznie się asfaltową drogą przy amfiteatrze w Stężycy, która po kilku kilometrach przeistoczy się w leśną, malowniczą wąską ścieżkę. Kolaże pojadą wzdłuż Jeziora Patulskiego, przed którym będzie na nich czekać techniczny zjazd. W Pierszczewie i Pierszczewku zawodnicy będą mieli do pokonania trudne podjazdy. Następnie kolarze pokonają skraj leśnego Rezerwatu Przyrody Ostrzycki Las, który z trzech stron okala Jezioro Ostrzyckie. Zbliżając się do końca pętli wyścigu przejadą przez Nowe Czaple i Stare Czaple.

 

Garmin MTB Series to cykl sportowych zmagań cieszących się dużym powodzeniem wśród zawodników. Również w tym roku amatorzy rywalizacji w terenie będą mieli okazję ścigać się na Kaszubach. Na mapie tegorocznego cyklu pojawiła się nowa lokalizacja – urokliwa Stężyca.

 

Garmin MTB Series 2017

  • etap II – 1 października 2017 r. – Stężyca
  • etap III – 8 października 2017 r. – Rumia

 

Zobacz: Garmin MTB Series

view szablon artykułu