Aktualności

Drzewa, krzewy, kwiaty i… piosenki biesiadne. Targi Ogrodniczo-Nasienne w Starym Polu

XXIII Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne w Starym Polu
Fot. mat. prasowe PODR

Wystawa gołębi, drobiu ozdobnego i królików, sadzonki i nasiona roślin, wyposażenie i aranżacja ogrodów, odnawialne źródła energii, nawozy i środki ochrony roślin – wszystko to i wiele więcej będzie można znaleźć na targach w Starym Polu.

 

Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne to impreza promocyjno-doradcza dla rolnictwa, ogrodnictwa i obszarów wiejskich regionu Żuław i Powiśla. Doroczne spotkanie to również rozrywka – już po raz 22. będzie można posłuchać piosenek biesiadnych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych, na których czekać będą m.in. wesołe miasteczko i przysmaki kuchni regionalnej.

 

Co można nabyć na targach

W czasie targów zaprezentują się firmy z całego kraju, oferujące m.in. materiał szkółkarski – owocowy i ozdobny, kwiaty, krzewy, rośliny cebulowe oraz nasiona. Nie zabraknie stoisk z architekturą ogrodową, narzędziami i sprzętem do produkcji ogrodniczej, a także wyposażeniem i aranżacją ogrodów. Na targach swoje oferty przedstawią również producenci i dystrybutorzy z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, systemami grzewczymi i pszczelarstwem. Obecne będą też firmy budowlane, motoryzacyjne, a także oferujące nawozy i środki ochrony roślin, obsługujące rolnictwo, w tym doradztwo rolnicze, ubezpieczeniowe, kredytowe i inne.

 

Tradycja i folklor

Jesienne targi to nie tylko spotkania handlowe, to również spotkanie z polską tradycją i folklorem. Podczas Targów odbędzie się XXII Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej (od ubiegłego roku trwający dwa dni), który zapewni wiele atrakcji artystycznych. Jak co roku, wydarzeniu towarzyszy wystawa rzemiosła artystycznego, produktów regionalnych i tradycyjnych.

 

Atrakcje

Goście odwiedzający Stare Pole będą mieli okazję obejrzeć wystawę gołębi, drobiu ozdobnego i królików (być może również innych zwierząt), dokonać zakupów w bloku handlowym, w którym można znaleźć prawie wszystko, skorzystać z oferty gastronomii, stoisk z produktami przetwórstwa spożywczego i wesołego miasteczka.

 

 

XXIII Jesienne Targi Ogrodniczo-Nasienne i XXII Staropolski Przegląd Piosenki Biesiadnej

  • 9-10 września 2017 r., sobota-niedziela, godz. 9.00-17.00
  • Stare Pole koło Malborka

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

 

 

view szablon artykułu