Aktualności

Dodatkowy samolot, większe maszyny, częstsze połączenia i zupełnie nowa trasa. Gdańskie nowości od Wizz Air

Samolot Wizz Air na płycie gdańskiego lotniska
Samolot Wizz Air na płycie gdańskiego lotniska. Fot. Aleksander Olszak

Na gdańskim lotnisku bazować będzie kolejny samolot węgierskiego przewoźnika. Zwiększona będzie częstotliwość lotów do Norwegii, Niemiec czy Szwecji. Uruchomiona zostanie też nowa trasa. Od czerwca 2020 r. samoloty polecą do włoskiego Bari.

 

Łącznie z Gdańska samolotami Wizz Air będzie można polecieć do 38 miast w Europie.

 

Baza Wizz Air w Gdańsku

Samoloty pomiędzy Gdańskiem a Bari będą latać dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Z Gdańska samolot wystartuje o 10.55, a z Bari o 13.55. Lot potrwa dwie i pół godziny. – Nowy kierunek to kolejna propozycja dla mieszkańców Pomorza, by na wakacje polecieć do Włoch – zaznaczył Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Ale nowe połączenie do Apulii to nie jedyna nowość jaką ogłosił węgierski przewoźnik. Na gdańskim lotnisku stacjonować będzie kolejny, ósmy już różowo-biały samolot. Pozwoli to na zwiększenie częstotliwości połączeń na trasach do Norwegii, Szwecji, Niemiec i na Islandię.  – Dowodem zaufania i bardzo dobrej współpracy jest również decyzja o wymianie czterech maszyn z gdańskiej bazy na samoloty Airbus A320neo – dodał prezes Kloskowski. Nowe maszyny mają nie tylko większy zasięg, ale mieszczą też więcej pasażerów.

 

Słoneczna Apulia

Ze wszystkich włoskich regionów Apulia ma najdłuższą linię brzegową. Ponad 700 kilometrów wybrzeża sprawia, że jest to idealne miejsce na letni odpoczynek na słonecznych plażach. Ale ta część Włoch to też wspaniałe zabytki z arcydziełem średniowiecznego budownictwa militarnego - Castello del Monte na czele. Łącznie na liście UNESCO znajduje się aż pięć wpisów z Apuli. Port lotniczy im. Karola Wojtyły w Bari może pochwalić się dobrą siatką połączeń z innymi włoskimi miastami, co ułatwi podróże po Półwyspie Apenińskim.

view szablon artykułu