Aktualności

Dobry wieczór z Voo Voo

$image_alt

Jeden z najlepszych na polskiej scenie muzycznej składów wystąpi w gdańskim klubie Żak. Koncert promujący najnowszą płytę zespołu – „Dobry wieczór" – odbędzie się w niedzielę, 25 stycznia 2015 r.

W 30. rok swego istnienia grupa Voo Voo wchodzi 35. albumem – „Dobry wieczór". Systematyczność godna pozazdroszczenia! A jeśli do tego dodamy wydawnictwa sygnowane jedynie nazwiskami Wojciech Waglewski, czy Mateusz Pospieszalski, zrobi nam się ich ponad 50. (…)
Kto wie, czy „Dobry wieczór" nie jest jedną z najbardziej „szamańskich" płyt w dyskografii Voo Voo. Tych transowych, rozedrganych i tak naturalnie rozimprowizowanych. Z melodyjnymi i medytacyjnymi w klimacie balladami.
W nowej opowieści, którą snuje dziś przed nami Wojtek ze swym zespołem, znajdziemy szeroką paletę sposobów kształtowania melodii, harmonii, rytmu, wreszcie – gitarowych technik.
Nie bardzo wypada jednak pisać o niej używając wielce wytartych recenzenckich fraz w rodzaju: „finezyjnej jazzowej wirtuozerii, która spotkała się bezpretensjonalnym rockowym bujaniem".
Gdy gra Voo Voo zespół, to wkłada w swoją muzykę całego siebie. A robiąc to nie może uniknąć i nawiązań do muzycznej – także przecież i swojej – tradycji. To „stare zrobione po zupełnie nowemu" na „Dobrym wieczorze" zapewniam, że szybko rozszyfruje niejeden słuchacz.
Bo jest to również na pewno jedna z tych najbardziej osobistych płyt Waglewskiego, skupiająca w sobie wszystkie istotne cechy jego (tak zwartej słownej, i tak otwartej kompozytorskiej) twórczości. Oryginalna, ognista, a niekiedy daleka także od rockowej konwencji.
Niech nas tylko nie zwiedzie, ten dość niewinny i zwiewny, tytułowy, start najnowszego z nim spotkania…
Maciej Proliński www.voovoo.pl


Fot. Tomek Sikora PHT

W Żaku wystapią:

  • Wojciech Waglewski – śpiew, gitara,
  • Mateusz Pospieszalski – śpiew, saksofony,
  • Karim Martusewicz – kontrabas,
  • Michał Bryndal – perkusja.

 

Voo Voo „Dobry wieczór"

—————————————————————

  • 25 stycznia 2015 r.
  • godz. 20.00
  • Klub Żak
  • Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195-197

 

Oprac. AK

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości