Aktualności

Dobra wiadomość dla kierowców przejeżdżających przez Dębnicę Kaszubską. Droga wojewódzka 210 będzie modernizowana

Podpisanie umowy na modernizację drogi wojewódzkiej 210 w Dębnicy Kaszubskiej
Podpisanie umowy na modernizację drogi wojewódzkiej 210 w Dębnicy Kaszubskiej. Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Dzięki inwestycji kierowcy i piesi zyskają równą i bezpieczną drogę. W miejscowości wybudowany zostanie również nowy wodociąg. Prace będą kosztować ponad 15 mln zł i zakończą się w sierpniu 2019 r.

 

Umowę ze spółką Budimex podpisali 13 sierpnia 2018 r., w obecności marszałków Mieczysława Struka i Ryszarda Świlskiego, samorządowcy z Dębnicy Kaszubskiej.

 

Droga od nowa

Przeznaczony do modernizacji odcinek drogi wojewódzkiej 210 liczy około 3,5 km. – To ważna droga. Od 50 lat nie była remontowana – zaznaczyła Iwona Warkocka, wójt gminy Dębnica Kaszubska. – W ramach inwestycji wybudowane zostaną nowe zatoki przystankowe oraz przejścia dla pieszych. Przy wjeździe do miejscowości powstaną szykany, które spowolnią ruch samochodów – poinformował Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Droga zostanie odwoniona i oświetlona. Pojawi się też nowe oznakowanie pionowe i poziome. Na prace drogowe przeznaczono prawie 15 mln zł.

 

Będzie też wodociąg

Inwestycję drogową uzupełni, realizowana przez gminę Dębnica Kaszubska, budowa nowego wodociągu. – Ta inwestycja jest dobrym przykładem współpracy samorządu województwa z gminą. W jednym czasie prowadzone będą dwie inwestycje – dodał marszałek Struk. Oprócz głównej magistrali wodnej zostaną wykonane przyłącza do obecnie istniejącej sieci wodociągowej. Przebudowa wodociągu kosztować będzie prawie 1,3 mln zł i będzie w całości finansowana ze środków własnych gminy.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka