Aktualności

Dobra informacja dla strażaków ochotników z Żuław i Powiśla. Ponad 35 tys. zł na nowy sprzęt ratowniczy

Fot. Urząd Miasta i Gminy Prabuty
Fot. Urząd Miasta i Gminy Prabuty

Pieniądze otrzymają jednostki ochotniczych straży pożarnych z powiatów nowodworskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego i malborskiego. To realizacja uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego przyjętej na IX sesji w maju 2019 r.

 

Umowę o dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu podpisali 5 września 2019 r. Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego oraz lokalni samorządowcy.  Łącznie w 2019 roku samorząd województwa pomorskiego przekaże strażakom ochotnikom z całego regionu pół miliona złotych.

 

Pieniądze na nowy sprzęt

Wsparcie od samorządu województwa otrzyma dziewięć gmin: Nowy Dwór Gdański, Dzierzgoń, Kwidzyn, Sadlinki, Lichnowy, Sztutowo, Stegna, Ryjewo i Prabuty. Łącznie będzie to 19 jednostek ochotniczych straży pożarnych. – Jednostki z tych gmin należą do bardzo sprawnych i dyspozycyjnych. Uczestniczą w wielu interwencjach, ratując mienie i życie mieszkańców nie tylko najbliższych okolic. Biorą również w akcjach o charakterze ponad lokalnym – mówi Józef Sarnowski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu. Będą to  między innymi ubrania, hełmy i buty. Jednostka z Olszanicy w gminie Sadlinki zakupi agregat prądotwórczy.   

 

Podpisanie umów finansowych z jednostkami ochotniczych straży pożarnych. Fot. Urząd Miasta i Gminy Prabuty.

 

Samorząd wspiera strażaków

Podpisana 5 września 2019 r. umowa jest związana z przyjętą przez Sejmik Województwa Pomorskiego uchwałą przekazującą 500 tys. zł. ochotniczym strażom pożarnym z całego województwa. – Łącznie w 2019 roku przekażemy pieniądze ponad 170 jednostkom OSP – zaznacza Sarnowski. Kolejne umowy, tym razem z jednostkami z powiatów: tczewskiego, starogardzkiego kościerskiego i gdańskiego zostaną podpisane 6 września.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka