Aktualności

Do przerwy 0:1 na Traugutta

piłka na murawie
Fot. ©Depositphotos/Ale-ks

Zimowa edycja sportowych zmagań amatorskich drużyn piłkarskich z cyklu Do przerwy 0:1 odbędzie się w wyjątkowej scenerii dawnego stadionu Lechii Gdańsk w sobotę, 3 grudnia 2016 r. W rywalizacji będą uczestniczyć sześcioosobowe zespoły. Wydarzenie honorowym patronatem objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Stadion przy ul. Traugutta we Wrzeszczu dla piłkarzy i kibiców biało-zielonych jest miejscem szczególnym, przede wszystkim ze względu na sportowe wspomnienia, a tych nie brakuje. Po jego murawie biegały prawdziwe legendy Lechii: Roman Rogocz, Zdzisław Puszkasz czy Roman Korynt. W 1983 r. ze słynnym Juventusem Turyn, grali tam m.in. Lech Kulwicki, Andrzej Marchel, Jacek Grembocki czy Jerzy Kruszczyński. Po stronie „Starej Damy" z kolei niemal same gwiazdy, z kilkoma mistrzami świata z 1982 r. m.in. Paulo Rossi. Na Traugutta w meczu z Lechią grali także Michel Platini i Zbigniew Boniek, a na ławce trenerskiej zasiadał słynny Giovanni Trapattoni. Podczas Euro 2012 na stadionie trenowała reprezentacja Niemiec, późniejsi mistrzowie świata. W 2013 r. i 2014 r. trenowali reprezentanci Polski z Robertem Lewandowskim na czele, który biegał po tym boisku jeszcze jako reprezentant Znicza Pruszków.  

– Znowu zaskakujemy, ale także tym razem mam nadzieję, że zaskoczenie jest na plus.
W końcu okazja, aby spotkać się na Traugutta może się już nie powtórzyć – mówi Andrzej Kowalczys, pomysłodawca Do przerwy 0:1.

Kategorie:

  • dziewczyny
  • trampkarze – rocznik 2004 i młodsi
  • młodzicy – rocznik 2001-2003
  • juniorzy – rocznik 1998-2000
  • rocznik 1997 i starsi
  • rodziny – najlepiej wielopokoleniowe.

Zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju, musi towarzyszyć dorosły opiekun. Za udział w turnieju nie są pobierane żadne opłaty.

Zapisy  rozpoczną się od godz. 9.00. Początek turnieju o godz. 10.00. Wejście na stadion przez główną bramę od ul. Traugutta.

Dodatkowe punkty za strój biało-zielony lub biało-czerwony (mikołajkowy).

Do przerwy 0:1 to program, który jest organizowany od 12 lat. Dzięki wsparciu instytucji, firm, osób prywatnych oraz wolontariuszy, cyklicznie odbywają się turnieje dzikich drużyn piłkarskich, w skład których wchodzą dzieci, młodzież i dorośli z województwa pomorskiego. Do tej pory ponad dziesięć tysięcy młodych piłkarek i piłkarzy z Trójmiasta i innych miejscowości województwa pomorskiego brało udział w zawodach.

Do przerwy 0:1

  • 3 grudnia 2016 r., sobota, godz. 10.00
  • ul. Traugutta 29  – stadion piłkarski
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

Do przerwy_baner

 

 

 


 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości