Aktualności

Dni otwarte Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

$image_alt
Kaczy Potok /Fot. Dariusz Ożarowski, tpkgdansk.pl

Zapraszamy na Dni Otwarte Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które obchodzone będą 25 i 26 września br. Pierwszego dnia będzie można odwiedzić siedzibę TPK w Gdańsku-Oliwie oraz zaczerpnąć informacji dotyczących działalności parku i zaprzyjaźnionych instytucji. Drugiego dnia odbędą się otwarte wycieczki przyrodnicze po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

W piątek, 25 września, w godz. 10.00-14.00, zapraszamy do siedziby TPK, przy ulicy Polanki 51 w Gdańsku-Oliwie, gdzie zainteresowane osoby będą mogły odwiedzić stoisko Parku oraz stoiska zaprzyjaźnionych z nim instytucji, m.in.: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Fundacji „Wspólnota Gdańska", Fundacji Akcji Bałtyckiej – programu naukowego realizowanego przez Stację Badania Wędrówek Ptaków Uniwersytetu Gdańskiego, Nadleśnictwa Gdańsk, Trójmiejskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (OTOP), Zespołu Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych z Gdańska. Odwiedzający będą mogli zaczerpnąć informacji dotyczących działalności tych instytucji, uzyskać materiały i wydawnictwa edukacyjne oraz wziąć udział w grach i quizach o tematyce przyrodniczej.

Drugiego dnia, 26 września, odbędą się otwarte wycieczki przyrodnicze po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

O godz. 10.20 zapraszamy na około 3 godzinną wycieczkę "Lasy Sopockie inaczej", która będzie okazją poznania nie tylko przyrody, ale i historii tej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (trasa łatwa). Miejsce: Sanatorium Leśnik, ul. 23 Marca 105, Sopot

Wycieczka "Samborowskie knieje" w rejonie Doliny Samborowo i osiedla Niedźwiednik rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa 2-3 godziny. Podczas wycieczki poruszana będzie tematyka przyrodnicza i kulturowa oraz problemy związane z funkcjonowaniem Parku na strefie styku z aglomeracją miejską (trasa średnio trudna, jedno strome podejście). Miejsce: Meczet, ul. Abrahama 17a, Gdańsk. 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka