Aktualności

Debata Kongresu Kultury Pomorskiej w Pruszczu Gdańskim

Scena ze spektaklu „Wesołe kumoszki z Windsoru
„Wesołe kumoszki z Windsoru" w Teatrze Szekspirowskim. Fot. Dawid Linkowski

W Faktorii Kultury w Pruszczu Gdańskim, 8 listopada 2016 r. odbędzie się kolejna debata z cyklu Kongres Kultury Pomorskiej „Mapa i terytorium". Zaproszeni paneliści to m.in. Piotr Pułkowski – dyrektor Faktorii Kultury i Krystian Nehrebecki – dyrektor Centrum Kultury w Tczewie. Wstęp – wolny.

 

„Mapa i terytorium" to cykl debat regionalnych, których hasłem przewodnim jest „Kultura porozumienia", a które stanowią rozpoznanie sytuacji w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności poza Trójmiastem. To rozpoznanie jest niezbędne, by jak najlepiej przygotować Kongres Kultury Pomorskiej, który odbędzie się w przyszłym roku – część stolikowa w dniach od 26 marca do 9 kwietnia 2017 r. w różnych miejscach województwa pomorskiego, finał – 24 kwietnia 2016 r. w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Debata o kulturze obejmuje powiaty: chojnicki, starogardzki, gdański i tczewski. 

Podczas 4 debat wyjazdowych zostanie zaprezentowana idea Kongresu Kultury Pomorskiej i będą wysłuchani zainteresowani miejscem i znaczeniem kultury w danej społeczności. Zaproszenia kierowane są do artystów, twórców, prowadzących instytucje kultury, organizacje pozarządowe, aktywistów, animatorów, menedżerów, sponsorów, przedstawicieli grup nieformalnych, urzędników oraz wszystkich pozostałych zainteresowanych.

Do debaty w Pruszczu Gdańskim zaproszono panelistów: Piotr Pułkowski – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim (Faktoria Kultury), Krystian Nehrebecki – dyrektor Centrum Kultury w Tczewie, Oskar Piotr Martin – Stowarzyszenie Trójwieś: Junkrowy, Więckowy, Malary, Łukasz Sajnaj – Centrum Kultury w Chojnicach, Łukasz Ogonowski – Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew.

Debaty z cyklu „Mapa i terytorium" odbyły się już w: 

 

Debata z cyklu Kongres Kultury Pomorskiej „Mapa i terytorium"

  • 8 listopada 2016 r., wtorek, godz. 10.00-14.00
  • Międzynarodowy Bałtycki Park Kulturowy Faktoria
  • ul. Zastawna w Pruszczu Gdańskim
  • wstęp – wolny

Zobacz: Kongres Kultury Pomorskiej

 

view szablon artykułu