Aktualności

Daniel Stabrawa – maestro nie tylko skrzypiec

Skrzypek Daniel Stabrawa
Skrzypek Daniel Stabrawa. Fot. Jim Rakete

Koncertmistrz Filharmonii Berlińskiej w czwartek, 12 stycznia 2017 r., da jedyny koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Nie tylko wystąpi on jako solista, ale też poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną PFB. W programie Schubert, Beethoven i Mozart.

 

Styczeń w PFB to nie tylko niezwykłe i różnorodne Bale Gdańskie. To także koncerty symfoniczne. Tym razem Ołowiankę odwiedzi laureat międzynarodowych konkursów muzycznych Daniel Stabrawa.

„Maestro nie tylko skrzypiec" to cykl koncertów w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, na które zaproszeni są rozchwytywani artyści, którzy opanowali sztukę gry na tym najtrudniejszym według znawców instrumencie.

Stabrawa występując w największych salach koncertowych Europy, wielokrotnie prowadził od pulpitu Orkiestrę Kameralną Filharmoników Berlińskich, a wraz z Nigelem Kennedy'm, jako solista, wykonywał Koncert na dwoje skrzypiec d-moll Johanna Sebastiana Bacha. Artyści nagrali również wspólnie koncerty skrzypcowe Bacha dla wytwórni EMI, a płyta ta okazała się jednym z najwyżej ocenionych nagrań Roku Bachowskiego.

W programie koncertu znalazły się: „Rondo A-dur na skrzypce i orkiestrę smyczkową" F. Schuberta, „Symfonia D-dur op. 36 nr 2"  L. van Beethovena i „Symfonia koncertująca Es-dur na skrzypce i altówkę" W. A. Mozarta.

 

„Maestro nie tylko skrzypiec" – Daniel Stabrawa

Bilety: 10-35 zł
Do nabycia: w kasach i na stronie Filharmonii Bałtyckiej

 

Instytucja kultury samorządu województwa pomorskiego

view szablon artykułu