Aktualności

Czysta plaża w Dębkach

$image_alt
Fot. materiały prasowe organizatora

W ramach Barefoot Projekt Czysta Plaża w czwartek, 23 lipca 2015 r. odbędzie się sprzątanie plaży w Dębkach, w gminie Krokowa. Na wszystkich, którzy wezmą udział w sprzątaniu, dając dobry przykład innym, oprócz worków na śmieci i rękawic, będą czekać atrakcyjne konkursy i animacje.

Wolontariusze, którzy aktywnie włączą się w porządki, otrzymają pamiątkową koszulkę Barefoot Projekt Czysta Plaża. Nie zabraknie również gier, konkursów i zabaw, takich jak megaTwister dla grupy 15 osób, boule na plaży, hula-hop czy kolorowe tatuaże. Wszystko po to, żeby połączyć edukację ekologiczną z przyjemnym relaksem.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa powstała w 2007 r. w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. 

– Barefoot Beach Rescue Project to międzynarodowa inicjatywa, która powstała, aby angażować lokalne społeczności i zwrócić ich uwagę na tak ważny problem, jak zanieczyszczenia plaż. W tej sprawie nadal mamy jeszcze dużo do zrobienia. Wielu turystów, którzy  spędzają latem czas na plaży, nie zwraca uwagi na śmieci, które po sobie zostawiają, a one zagrażają nie tylko przyrodzie, ale i zwierzętom. Właśnie dlatego postanowiliśmy w tym roku znów przypomnieć plażowiczom, jak ważne jest zachowanie po sobie porządku. Naszym największym celem jest to, żeby wszystkie plaże były tak czyste, by można było chodzić bosą stopą – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża.

Współpracujemy z Barefoot Projekt Czysta Plaża, ponieważ wierzymy, że przyniesie to realne korzyści zarówno dla przyrody, jak i dla milionów ludzi wypoczywających nad morzem i w górach. Już po raz kolejny przystępujemy do działań, których celem jest pozostawienie przyrody w dobrym stanie od Bałtyku po Tatry. Sprzątamy Polskę i prowadzimy edukację ekologiczną, bo chcemy, aby następne pokolenia mogły uczyć się od nas, jak dbać i chronić środowisko naturalne w przyszłości – podsumowuje dotychczasowe działania Weronika Rychlicka, wiceprezes Stowarzyszenia Czysta Polska.

Aby wziąć udział w sprzątaniu, wystarczy zarejestrować się na stronie Czysta Polska lub przyjść do namiotu Stowarzyszenia Czysta Polska, który będzie stał na plaży.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Czysta plaża w Dębkach

  • 23 lipca 2015 r., czwartek, godz. 10.00
  • plaża w Dębkach, wejście nr 19

Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia Czysta Polska. 

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Opłaty środowiskowe i statystyka