Aktualności

Czy można wytańczyć wolność? Sprawdzisz to podczas warsztatów w Teatrze Wybrzeże

Scena ze spektaklu „Karmaniola…
Scena ze spektaklu „Karmaniola…". Fot. Dominik Werner

Teatr Wybrzeże zaprasza na bezpłatne warsztaty ruchowe do spektaklu „Karmaniola, czyli od Sasa do Lasa". Zajęcia odbędą się w czwartek, 28 listopada 2019 r. w Czarnej Sali.

 

Jak za pomocą ciała oddać takie emocje jak chęć walki o wolność? Uczestnicy warsztatów poznają podstawy karmanioli, czyli tańca z okresu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Oprócz nauki oryginalnych kroków, postarają się także ułożyć własne choreografie rewolucyjnych tańców – do muzycznej frazy moniuszkowskiej i nie tylko.

 

Kto poprowadzi zajęcia?

Prowadzącymi będą Wiola Fiuk i Patryk Gacki, czyli DzikiStyl Company. To zawodowi tancerze i choreografowie z Gdańska, którzy tworzą w obszarach teatru tańca, teatru dramatycznego, musicalu oraz tańca rozrywkowego. Z Teatrem Wybrzeże współpracowali m. in. przy spektaklu „Nie-Boska komedia" w reżyserii Adama Nalepy.

Szerokiej publiczności znani są jako zwycięzcy programów telewizyjnych „You Can Dance" i „Got to Dance". Na co dzień związani są z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie można ich zobaczyć w takich spektaklach, jak „Notre Dame de Paris" i „Wiedźmin". Poza tym tworzą autorskie spektakle teatru tańca oraz ruch sceniczny do spektakli dramatycznych w całej Polsce.

 

Warsztaty ruchowe „Karmaniola: Zatańcz wolność"

  • 28 listopada 2019 r., czwartek, godz. 19.00
  • Teatr Wybrzeże
  • Czarna Sala
  • ul. Świętego Ducha 2
  • Gdańsk

 

Czas trwania zajęć wynosi ok. 90 minut. Nie jest wymagane przygotowanie taneczne. Ilość miejsc ograniczona, na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl

 

Zobacz też: Operetka komiczna z elementami historii i polityki. „Karmaniola" na deskach Teatru Wybrzeże

 

Warsztaty są realizowane w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Wydarzenie dofinansowano ze środków ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności