Aktualności

Czołowy producent kryształu na świecie otwiera siedzibę w Gdańsku. Będą setki nowych miejsc pracy

Kryształy Swarovskiego
Fot. Sławomir Lewandowski

Swarovski otwiera globalne centrum usług w Gdańsku. Pracę znajdzie kilkaset osób. Oficjalne rozpoczęcie działalności stałego biura zaplanowano latem tego roku.

 

Decyzję ogłoszono w czwartek, 2 lutego 2017 r. podczas spotkania w Ratuszu Głównomiejskim w Gdańsku, na którym obecni byli m.in. Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego i Paweł Adamowicz, przezydent Gdańska.

Dlaczego Gdańsk?

– Decyzja o budowie nowego globalnego centrum usług w Gdańsku jest wynikiem wnikliwej ewaluacji tej lokalizacji. Profesjonalizm i ogromne zaangażowanie przedstawicieli władz stworzyło solidną podstawę do długotrwałych zobowiązań z naszej strony – stwierdził Marcel Angst, wiceprezes ds. operacyjnych finansów i administracji.

Gdańsk wybrano po kompleksowej analizie różnych lokalizacji z całej Europy. Gdańsk zaprezentował najlepsze warunki do budowy globalnego centrum. Największe znaczenie miały: wykwalifikowane kadry, uczelnie chętnie współpracujące z biznesem, doskonała infrastruktura, w tym wysokiej jakości przestrzeń biurowa.

Rozwój i ciekawe wyzwania zawodowe czekają na kadry nowego centrum

– Dzięki tej inwestycji prace znajdzie kilkaset osób. Wybór Gdańska przez tak cenioną na świecie firmę potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i szalenie atrakcyjnym partnerem. Z dumą witamy firmę Swarovski na Pomorzu – mówił Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Jest to również wynik udanej współpracy pomiędzy przedstawicielami władz krajowych i lokalnych, koordynowanej przez inicjatywę Invest in Pomerania dodał marszałek.

Centrum w Gdańsku zajmie się m.in. obsługą finsowa-księgową i zakupami dla wszystkich oddziałów firmy.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji firmy Swarovski. Ta inwestycja pokazuje, że nasz region jest w stanie dostarczyć utalentowanych pracowników, którzy świetnie poradzą sobie w takiej firmie, jak Swarovski – powiedział Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska.

Firma Swarovski zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą kryształów, kamieni szlachetnychi sztucznych oraz systemów oświetleniowych. Austriacka firma działa od 1895 r. Zatrudnia 26 tysięcy pracowników, posiada 2680 sklepów w 170 krajach, a jej dochód w 2015 r. przekroczył 2,6 mld euro.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Oferuje szerokie wsparcie podczas procesu inwestycyjnego, a także kompleksową opiekę poinwestycyjną. Całość systemu opiera się na zasadzie One-Stop-Shop (wszystko w jednym miejscu, załatw wszystko w jednym miejscu).

 

 

view szablon artykułu