Aktualności

Czas pisać kolejny rozdział historii lotnictwa

$image_alt
Fot. Red Bull Content Pool

Rozpoczął się proces rejestracji do 5. Konkursu Lotów Red Bull. Są to kreatywne zawody dla konstruktorów i pilotów, oczywiście amatorów, którzy chcą wystartować na własnoręcznie zmontowanych obiektach latających. Wybrane drużyny zmierzą się ze sobą 16 sierpnia 2015 r.w Gdyni.

Konkurs Lotów Red Bull to rywalizacja najoryginalniejszych maszyn latających, poruszanych jedynie siłą ludzkich mięśni. Fani wysokich lotów, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w rywalizacji, będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu aerodynamiki, ale przede wszystkim kreatywnością.

Do 5. Konkursu Lotów Red Bull może zgłosić się każdy pasjonat latania, który ukończył 16 lat i zarejestrował drużynę poprzez wiadomość e-mail, kartkę pocztową lub zgłoszenie telefoniczne. Faza przyjmowania zgłoszeń trwa do 10 maja. Szczegóły dostępne na stronie www.konkurslotowredbull.pl

Do konkursu można zgłaszać zespoły maksymalnie 4-osobowe, składające się z pilota i 3 członków załogi. Do 15 czerwca jury konkursu wybierze, spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, 40 najciekawszych, które wyróżniać będzie nie tylko kreatywny pomysł, ale również możliwość jego realizacji i wzbicie się do lotu.

Najlepsi z najlepszych wystartują 16 sierpnia z 6-metrowej rampy zlokalizowanej na skwerze Kościuszki/Basenie Prezydenta w Gdyni. O zwycięstwie w Gdyni zadecyduje długość lotu oraz ocena jury dotycząca oryginalności maszyny latającej oraz indywidualnej prezentacji każdego zespołu przed publicznością.

To już piąta edycja Konkursu Lotów Red Bull w Polsce. Pierwsze kreatywne loty odbyły się w Poznaniu w 1999 r., kolejne w Krakowie w 2001 r. Trzecia edycja, która miała się odbyć we Wrocławiu, została odwołana ze względu na zagrożenie powodziowe na Odrze. Czwarta ponownie zagościła na poznańskiej Malcie w 2008 roku. Teraz czas na północną Polskę!

Konkurs Lotów Red Bull. Fot. Red Bull Content PoolKonkurs Lotów Red Bull
Fot. Red Bull Content Pool

Więcej informacji na stronie Konkurs Lotów Red Bull

Oprac. AK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości