Aktualności

CSIO***** - konie na hipodromie

$image_alt
Fot.©Depositphotos/ toxawww

Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach odbędą się w Sopocie, w dniach 4-7 czerwca 2015 r. To niezwykłe wydarzenie przyciąga fanów jeździectwa, a także tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Tegoroczne widowisko zapowiada się pasjonująco, gdyż sopockie zawody otrzymały najwyższą 5-gwiazdkową rangę rozgrywek. Oznacza to, że zjawią się najlepsi zawodnicy z całego świata.

Na hipodromie będzie można zobaczyć najlepszych jeźdźców z różnych zakątków świata radzących sobie z wymagającymi trasami na parkurze. Podczas zawodów odbędą się zarówno konkursy indywidualne, jak i drużynowe.

Po raz pierwszy w Polsce będzie okazja do podziwiania prawdziwej gwiazdy – prosto z Francji przybędzie  Gari Zoher. Wykona dwa niezwykłe pokazy, które zahipnotyzują uczestników wydarzenia.  

Podczas CSIO *****  będzie można zobaczyć również konie fryzyjskie ze stajni Wiesława Sadowskiego, które charakteryzują się majestatycznością i karym umaszczeniem. Wysoko wykwalifikowani trenerzy i ich wieloletnia praca z końmi zagwarantują widzom wspaniały pokaz, który dostarczy wielu niesamowitych wrażeń. 

Pokaz  koni zimnokrwistych ze stadniny koni Nowe Jankowice oraz stada ogierów w Kętrzynie składać się będzie z 3 części – kadryl w sulkach, kadryl pod siodłem oraz obręcz

Przewidziane są również liczne atrakcje dla najmłodszych takie jak: eksperymenty łączące zabawę z edukacją, trampolina, tory samochodowe BMW, przejażdżki konne i wiele innych. W miasteczku zawodów miłośnicy jazdy konnej znajdą coś dla siebie i swoich koni – będą stosika ze sprzętem jeździeckim, biżuterią jeździecką, paszą i suplementami dla koni czy wyjątkowymi pamiątkami.  

– Przez wiele profesjonalnie przygotowanych atrakcji chcemy pokazać, że zawody i sam hipodrom  mogą być pretekstem do miłego spędzenia dnia w gronie rodziny i przyjaciół – mówi Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, dyrektor zawodów.

Międzynarodowa Federacja Jeździecka przyznała prawo organizacji sopockich zawodów w najwyższej światowej randze 5* (pięciogwiazdkowej). Do tej pory turniej posiadał rangę 3* (trzygwiazdkową). Są to jedyne zawody w skokach jeździeckich w Polsce, które otrzymały takie wyróżnienie. 

Skrót CSIO pochodzi z języka francuskiego, który jest oficjalnym językiem Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (Fédération Equestre Internationale – FEI) i oznacza Concours de Saut International Officiel, w tłumaczeniu na język polski – Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach. Pierwsze tego typu zawody odbyły się w Polsce w 1927 r. Od 2009 r., po krótkiej przerwie, Sopot jest ponownie gospodarzem tego wydarzenia.

Zawody patronatem honorowym objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Stuk.

  • Wnioskodawca: Hipodrom Sopot Sp. z o.o.
  • Departament wskazany do realizacji: Departament Edukacji i Sportu, tel. 58 32 68 850

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Międzynarodowe Oficjalne Zawody w Skokach CSIO*****

  • Hipodrom Sopot
  • 4-7 czerwca 2015 r., czwartek-niedziela
  • ul. Władysława Łokietka 1
  • Sopot

​Więcej o zawodach  na stronie  Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w Skokach CSIO.

Bilety:

  • 4-5 czerwca 2015 r., czwartek-piątek –  ulgowy – 5 zł, normalny – 10 zł
  • 6-7 czerwca 2015 r., sobota-niedziela – ulgowy – 10 zł, normalny – 20 zł

Karta sopocka uprawnia do zakupu biletu w cenie ulgowej – rodzinny (2+2) za dzień:

  • 4-5 czerwca 2015 r., czwartek-piątek – 25 zł
  • 6-7 czerwca 2015 r., sobota-niedziela – 50 zł

Karnet na całe zawody – ulgowy –  25 zł,  normalny – 50 zł.

W czasie imprezy bilety będzie można nabyć w kasach znajdujących się od ul. Polnej i ul. Subisława.

Przed imprezą sprzedaż biletów możliwa tylko za pośrednictwem Eventim.pl

Oprac. DK

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości