Aktualności

Color Day na Politechnice Gdańskiej

$image_alt
Fot. Color Day PG

Przed nami druga edycja najbardziej kolorowej imprezy charytatywnej na Pomorzu – 30 maja na terenie Politechniki Gdańskiej odbędzie się Color Day PG. To unikalne w kraju połączenie kolorowego biegu z festynem i pomocą dla innych. Zaplanowano liczne koncerty, występy artystyczne, konkursy, mnóstwo atrakcji dla dzieci i studentów oraz kulinarne przysmaki. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Inspiracją do organizacji wydarzenia jest  hinduskie święto Holi czyli święto radości, przebaczenia i nowego porządku,  odpowiednik Pierwszego Dnia Wiosny. Impreza składa się z dwóch części – Color Run oraz Color Fest. Głównym elementem jest Color Run, czyli charytatywny bieg na terenie Politechniki Gdańskiej i terenach z nią sąsiadujących. Podczas rejestracji do Color Run, każdy zawodnik wpłaca symboliczną cegiełkę w wysokości 10zł. Na całej trasie biegu uczestnicy posypywani są kolorowymi proszkami, zgodnie z tradycją indyjskiego święta Holi. Podczas Color Fest przeprowadzane są licytacje przedmiotów ofiarowanych znane osoby wspierające akcję.

Color Day PG

Cała kwota, która uda się zebrać podczas wydarzenia, będzie przekazana na rzecz małych podopiecznych z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Jest to fundacja, która swoją opieką obejmuje dzieci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi, zapewniajac im pomoc lekarską oraz pielęgniarską. Hospicjum oferuje także wsparcie psychologiczne dla rodzin swoich podopiecznych. Funkcjonowanie Hospicjum jest możliwe jedynie dzięki hojności ludzi dobrego serca - zarówno osób prywatnych jak i firm.

Akcja Color Day PG organizowana jest przez trzy Wydziałowe Rady Studentów Politechniki Gdańskiej: WRS Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki, WRS Architektury oraz WRS Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. Tegoroczny Color Day PG odbędzie się na Politechnice Gdańskiej pod Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa. Wydarzenie honorowym patronatem objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Do imprezy włączył się także Rok Matematyki na Pomorzu.

Więcej informacji na colordaypg.pl.

plan wydarzenia

view szablon artykułu