Aktualności

Coffitivity #13, czyli o motywacji i cenie ryzyka w biznesie

$image_alt
Fot. ©Depositphotos monkey business

Realia życia gospodarczego nie zawsze sprzyjają przedsiębiorczym sukcesom. Chcesz wiedzieć, jak odnaleźć motywację, by pokonać bariery i stworzyć udany biznes? Przyjdź na Coffitivity #13, czyli spotkanie networkingowe trójmiejskich środowisk kreatywno-przedsiębiorczych, które odbędzie się 22 czerwca 2016 r. w Dwóch Zmianach w Sopocie.

Własna firma nie jest drogą usłaną różami, a biurokracja i zawirowania rynkowe to tylko niektóre z przeszkód, na jakie napotykają przedsiębiorcy, realizując biznesowe pomysły. Nie dziwią zatem statystyki, według których tylko około 30% polskich firm funkcjonuje na rynku dłużej niż 5 lat. Prowadzenie biznesu wymaga wielu talentów  i zręczności w odpowiednim ich łączeniu. Budowanie strategii i zarządzanie projektami to oczywiście jedne z najważniejszych i wręcz niezbędnych umiejętności przy tworzeniu i rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa.

Czy otwartość i zdolność podejmowania ryzyka pomagają w biznesie? Co robić, by nie zrażać się trudnymi początkami? Jak celebrować małe zwycięstwa, budując świadomość rozwoju i postępu każdego dnia?

Podczas czerwcowego Coffitivity, gość specjalny – Sławomir Halbryt, twórca spółki giełdowej SESCOM S.A. – zdradzi, jak odnaleźć się w dynamicznych realiach gospodarczych i dlaczego – choć tak trudno – warto rozwijać własną firmę. Opowie o współpracy z nietypowymi kontrahentami i co wspólnego mają relacje interpersonalne i literatura sci-fi z sukcesem w biznesie.

Program spotkania:

  • 18.00 Coffitivity #13 intro
  • 18.15 Sławomir Halbryt o ryzyku, motywacji i rozwoju udanego biznesu 
  • od 19.00 Networking

Gość specjalny:

Sławomir Halbryt – praktyk biznesu, przedsiębiorca od początku swojej działalności związany z obszarem budownictwa i inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych. Założyciel i Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej SESCOM S.A., odpowiedzialny za strategie rozwoju i koordynację działalności całej Grupy i jej spółek. Stale wspiera rozwój lokalnej przedsiębiorczości pełniąc funkcję Prezesa Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza. Posiada certyfikat Project Managera Stowarzyszenia Project Management Polska. Jest też założycielem 4PM.pl – jednego z najbardziej znanych portali poświęconych tematyce zarządzania projektami. Współpracuje z uczelniami wyższymi jako wykładowca na studiach podyplomowych UG oraz studiach MBA w WSB w Gdańsku. 

Warto pamiętać o zabraniu wizytówek – wśród uczestników spotkania rozlosowana zostanie niespodzianka.

  • Czas: 22 czerwca 2016 r. (środa), godz. 18.00
  • Miejsce: Dwie Zmiany, ul. Bohaterów Monte Cassino 31, Sopot
  • Wstęp wolny, aby wziąć udział w Coffitivity #13 należy zarejestrować się na stronie organizatora.  

Do wydarzenia można również dołączyć na Facebooku.

O Coffitivity:

Sopockie sesje networkingowe Coffitivity, organizowane przez Stowarzyszenie "Wolna Przedsiębiorczość" przy współpracy z Miastem Sopot, to autorski pomysł na promowanie i animowanie trójmiejskich środowisk kreatywnych. Cykl adresowany jest do osób realizujących ciekawe projekty, szukających okazji do nawiązania ciekawych kontaktów, poznania nietuzinkowych ludzi i idei. Coffitivity, to spotkania dla tych, którzy mają głowę pełną pomysłów, nie boją się nowych wyzwań, szukają inspiracji, a do tego lubią dobrą kawę i chcą poznawać ciekawe miejsca w Sopocie.

Stowarzyszenie „Wolna  Przedsiębiorczość" (SWP) istnieje od 1995 roku. Aktywnie wspomaga rozwój przedsiębiorczości, realizując projekty wspierające starterów, osoby rozpoczynające działalność gospodarczą, mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Specjalizuje się w usługach informacyjnych, doradczych i szkoleniowych. SWP podpowiada m.in. jak założyć firmę i co zrobić, aby prężnie się rozwijała; skąd i jak pozyskać pieniądze na start i rozkwit firmy; doradza w zakresie księgowości, prawa, finansów i marketingu. Usługi Stowarzyszenia są finansowane przez UE, dzięki czemu są dostępne dla każdego. SWP zaprasza do swoich biur w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Lęborku i Kartuzach.

 

 

view szablon artykułu