Aktualności

Co nam dają pieniądze z Unii Europejskiej. Dowiesz się w maju

Siłownia w Konarzynach
Fot. mat. prasowe UG w Konarzynach

Co ciekawego powstało na Pomorzu za unijne pieniądze? Najciekawsze projekty będziemy mogli zobaczyć w czasie Dni Otwartych Funduszy Europejskich od 18 do 21 maja 2017 r.

 

– Już teraz zapraszamy wszystkich, którzy chcą pochwalić się realizowanymi przez siebie projektami – opowiada Magdalena Lesiewicz, koordynator Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Urzędnicy już kontaktują się z beneficjentami i zachęcają do promowania swoich przedsięwzięć. – Ministerstwo Rozwoju przeprowadzi ogólnopolską kampanię promocyjną wydarzenia. My również taką kampanię w regionie planujemy.  Mamy nadzieję, że w tym roku wspólnie z beneficjentami również zorganizujemy prawdziwe święto Funduszy Europejskich – podkreśla Lesiewicz.

 

Tysiące osób na festynach i koncertach

W ubiegłorocznej imprezie Dni Otwartych Funduszy Europejskich udział wzięło kilka tysięcy osób. Odbyło się ponad 150 imprez. Były festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, zabawy dla dzieci, gry miejskie, spektakle teatralne, spotkania z przedsiębiorcami. Mieszkańcy zwiedzali m.in parki technologiczne i energooszczędne domy, projekty finasowane z unijnych funduszy.

Akcja DOFE została stworzona w 2013 r. przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, w roku 2014  Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozszerzyło ją na całą Polskę. W ubiegłym roku w całym kraju odbyło się prawie 900 wydarzeń, w których wzięło udział około 230 tysięcy osób.

Decyzją Komisji Europejskiej, akcja już drugi rok będzie organizowana na skalę ogólnoeuropejską.

view szablon artykułu