Aktualności

Co każdy rodzic wiedzieć powinien o karmieniu naturalnym. Promocja poradnika laktacyjnego w szpitalu w Słupsku

Promocja poradnika laktacyjnego w Słupsku
Fot. Monika Zacharzewska

Jaka jest najlepsza pozycja dla matki i dziecka podczas karmienia? Jak często przystawiać do piersi maluszka? Jak powinna się odżywiać karmiąca kobieta? Co zrobić z nadmiarem mleka? To tylko część pytań zadawanych podczas promocji poradnika w Słupsku.

 

Na Oddziale Neonatologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku, 19 września 2018 r. odbyła się promocja poradnika laktacyjnego połączona z wykładem. Na pytania odpowiadała autorka poradnika.

 

Wykład

W spotkaniu brały udział przyszły mamy ze swoimi maluchami, kilka kobiet w ciąży i tata. Na początek uczestnicy wysłuchali wykładu „Praktyczne aspekty karmienia piersią" Magdaleny Kukulskiej, lekarza neonatologa ze słupskiego szpitala. Czy karmienie piersią wpływa na ich kształt? Czy powoduje negatywne zmiany w organizmie kobiety? Jak wpływa na wagę mamy i dziecka? Te i wiele innych zagadnień wywołało zainteresowanie uczestników spotkania.

 

Rozmowy i pytania

Następnie mamy zadawały pytania dotyczące m.in. naturalnego karmienia, wygodnych pozycji podczas posiłków maluszka, zakazanych i wskazanych produktów w odżywianiu się kobiet karmiących, wpływie pożywienia na jakość mleka. Autorką promowanego poradnika „Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?" jest Zuzanna Kołacz-Kordzińska, pedagog i doula, mama dwóch córek, a także promotorka karmienia piersią. Współpomysłodawczynią publikacji jest Małgorzata Klawiter-Piwowarska, zwolenniczka i propagatorka naturalnego karmienia. Poradnik był konsultowany z lekarzami, specjalistami z zakresu pediatrii, położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz położną. Podczas indywidualnych rozmów, padło wiele pytań, również tych kłopotliwych i wstydliwych.

Wydawnictwo podobało się kobietom, każda dostała egzemplarz. Mamy mówiły, że jest napisany zrozumiałym i jasnym językiem. Uczestnicy podkreślali, że poradnik jest ważny nie tylko dla młodych mam, ale również dla ojców, którzy powinni wiedzieć o korzyściach płynących z karmienia piersią, że czegoś takiego brakowało na naszym rynku.

 

Kolejne spotkania

 

Zobacz: Prawie wszystko o karmieniu piersią

Fot. Monika Zacharzewska oraz Adam Piekarec

view szablon artykułu

Aktualności