Aktualności

Chiny – państwo od środka

$image_alt

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku wraz z uczniami pomorskich szkół, VII LO i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7, zapraszają na kolejne warsztaty akademickie z serii Cogito Ergo Sum, tym razem pod tytułem „Chiny – Państwo środka świata?". Warsztaty i prelekcje prowadzone przez specjalistów w dziedzinie sinologii, odbędą się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 marca 2015 r. Zgłoszenia przyjmowane są do 25 marca. Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.

Spektakularne sukcesy gospodarcze Chin budzą z jednej strony podziw, z drugiej zaś obawy, zwłaszcza wśród dotychczasowych mocarstw, na czele ze Stanami Zjednoczonymi. Uczestnicy warsztatów będą poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące rekonfiguracji sceny globalnej we współczesnym świecie oraz narodowego i międzynarodowego bezpieczeństwa.

Spotkanie skierowane jest do młodzieży szkół licealnych. Jego forma opiera się na dwóch blokach: zajęciach w grupach tematycznych i panelu dyskusyjnym.

Na zaproszenie organizatorów pojawią się nazwiska znane ze świata nauki i polityki. Gośćmi wydarzenia będą: Marceli Burdelski – politolog, Kollegium Jagiellońskie Centrum Studiów Azji Wschodniej Uniwersytetu Gdańskiego, Marcin Kaczmarski – analityk, Ośrodek Studiów Wschodnich, red. Radosław Pyffel – Centrum Studiów Polska-Azja.

Plan spotkań oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz na stronie organizatorów.

 

 


Patronat honorowy marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.
Wnioskodawca: Ośrodek Debaty Międzynarodowej
Departament wskazany do realizacji: Departament Rozwoju Gospodarczego
(tel. 58 32 68 300)

 

 

 

Opr. BK

 

view szablon artykułu