Aktualności

Chcesz przeprowadzić się na Pomorze? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o regionie na jednej stronie

Strona internetowa Live more.Pomerania. Fot. mat. prasowe
Strona internetowa Live more.Pomerania. Fot. mat. prasowe

Wystartowała strona internetowa Live more. Pomerania, czyli kompendium wiedzy adresowane do wszystkich zainteresowanych studiami, pracą i mieszkaniem na Pomorzu.

 

Strona jest dostępna pod adresem www.livemorepomerania.com. Działają również skojarzone profile w najważniejszych mediach społecznościowych.

 

Pierwsza taka strona

Kampania informacyjna Live more. Pomerania jest jednym z elementów projektu Invest in Pomerania. – Powołaliśmy projekt Live more. Pomerania gdyż do tej pory nie było jednego miejsca, które pokazywałoby wszystkie aspekty pracy, życia czy studiowania w województwie pomorskim – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Nasze badania wykazały, że potencjalni nowi mieszkańcy pomorskiej ziemi poszukują tego typu informacji. Uruchamiając stronę www.livemorepomerania.com staliśmy się również pierwszym regionem w Polsce, który w ten sposób zachęca i pomaga w zmianie miejsca do życia – dodaje.   

 

W wielu językach

Obecnie strona jest przetłumaczona na język angielski. – Portal zawiera obszerną bazę wiedzy o naszym regionie. Na razie działają dwie wersje językowe. Planujemy też tłumaczenie informacji na język rosyjski i ukraiński – informuje Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza. Ale strona to nie wszystko. – W ramach projektu prowadzimy też media społecznościowe. Mamy profile na Facebooku, Instagramie i Linkedin. Dzięki temu mamy stały kontakt z odbiorcami. Odpowiadając na ich pytania pokazujemy, że na Pomorze warto przyjechać i rozwijać się  – dodaje Wojciech Tyborowski, dyrektor Invest in Pomerania.

 

Informacje dla każdego

Na portalu można znaleźć informacje, o tym kogo szukają pomorskie firmy oraz jakie są możliwości rozwoju zawodowego. W osobnej zakładce jest również wyszukiwarka ofert pracy. Znaleźć można również porady podatkowe i podstawowe zagadnienia prawne związane z polskim rynkiem pracy. Druga sekcja portalu poświęcona jest życiu codziennemu. Dowiedzieć się tam można np. jak i gdzie zapisać dziecko do szkoły oraz jakie atrakcje czekają na Pomorzan. Specjalny poradnik prezentujący dzielnice Trójmiasta czy opisujący komunikację miejską na pewno ułatwi przeprowadzę. Trzecia część strony skierowana jest do przyszłych studentów. Tam z kolei można dowiedzieć się o ofercie edukacyjnej pomorskich uczelni czy wyszukać akademiki.

 

view szablon artykułu